Радіодиктант національної єдності-2021 писатиме і читатиме Юрій Андрухович

Радіодиктант національної єдності-2021 писатиме і читатиме Юрій Андрухович
Дата: 23.10.2021

Організаторам його радили радіослухачі.

9 листопада з 10:00 до 11:00 відбудеться 21-ий Радіодиктант національної єдності-2021.

Про це в ефірі «Українського радіо» сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін.

За його словами, текст радіодиктанту писатиме письменник Юрій Андрухович, також він читатиме його в ефірі. Його обрали з кількох претендентів. Як зазначив Дмитро Хоркін, саме Юрія Андруховича радіослухачі радили обрати автором тексту радіодиктанту та читцем.

Науковою консультанткою проєкту вдруге буде професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко.

Радіодиктант транслюватимуть наживо на «Українському радіо», радіо «Культура», телеканал «UA: Перший» та всі інші платформи і телеканали Суспільного.

«Це не перевірка знань, ми нікого не хочемо карати і робити зауваження. Ми хочемо спонукати звернути увагу на українську мову», – сказав Дмитро Хоркін.

Особливість цьогорічної акції у тому, що «Українське радіо» стане майданчиком для суспільного діалогу. «У хабі Українського радіо упродовж тижня перед акцією проходитимуть обговорення мовних питань. Ми зачепимо питання і політичного характеру: закон про мову, мовні квоти», – зазначив він.

Дмитро Хоркін зазначив, що Суспільне запросить писати радіодиктант президента України, народних депутатів, міністрів, прем'єр-міністра, діячів культури та інших.

Тему радіодиктанту оголосять найближчим часом.

detector.media Джерело:
Слідкуйте за новинами:
Поділитися:

Коментарі

Додати коментар