Рандомайзери у цифровому класі. Практичне застосування.

Рандомайзери у цифровому класі. Практичне застосування.
Дата: 02.07.2025

🎲 Рандомайзери – це суперінструменти для педагога, вони створені, аби “оживити” ваш урок, додати несподіванки і драйву.

Цей інструмент випадкового вибору можна використовувати з різною метою. З його допомогою можна обирати щось зі списку, забезпечивши тим самим випадковий, неупереджений вибір. Це однозначно дієвий спосіб зробити навчання динамічним, інтерактивним та неупередженим.

💡 ІДЕЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ РАНДОМАЙЗЕРІВ

1️⃣ Організація класу

🔹 Щоб визначити того, хто має відповідати або допомагати вчителю на уроці, – для уникнення упередженості та підвищення залученості всіх учнів.

🔹 Об’єднання учнів у групи або пари, вибір ролі в грі – за допомогою рандомайзера це можна зробити швидко і без зайвих запитань, обговорень і сварок. Попросіть кожного учня покрутити Віртуальний спінер, щоб дізнатися, до якої групи він потрапить.

🔹 Для прийняття рішень, коли потрібно зробити вибір між двома видами діяльності. Наприклад, з учнями можна домовитись, що якщо сума віртуальних 3D кубиків буде більшою за 20 – ви будете виконувати завдання А, якщо ж меншою – завдання Б. Підкидання монети – Віртуальний маніпулятор Coin Flipper – можна використовувати з цією ж метою. Він дозволяє підкинути одну або одразу кілька монет одночасно. Призначте кожній діяльності або завданню колір і покрутіть Віртуальний спінер – побачите, яке завдання чи діяльність вибрано.

🔹Для вибору варіантів домашнього завдання можна створити “Колесо фортуни” з різними типами завдань, наприклад:

▪ написати короткий твір

▪ підготувати три запитання до теми

▪ намалювати малюнок до теми

▪ створити ментальну карту

▪ записати аудіовідповідь на запитання

▪ зняти невелике відео з поясненнями

▪ створити хмару слів

▪ придумати тест

Завдання-сюрприз” (інколи замість звичайної “домашки”) може такі варіанти змісту:

▪ відпочинок;

▪ обери будь-яке завдання сам;

▪ підготуй 3 цікавих факти з теми;

▪ завдання на випередження (до того, як ця тема буде вивчатися в класі) тощо.

2️⃣ Вивчення або повторення навчального матеріалу:

🔹 абетки, читання слів/складів/речень рідною та іноземною мовою, побудову речень з певними словами, вивчення нових слів та термінів, таблиці множення, формування навичок лічби. Тут на допомогу приходять не лише стандартні рандомайзери, але й кубики онлайн, з якими можна виконувати різні математичні операції, а також грати в “ходилки”. Потренуватися визначати відсотки і дроби можна з допомогою віртуального маніпулятора Coin Flipper: покладіть в ігрову зону монети, підкиньте їх і визначайте, який відсоток є орлами, а який – решками. Ускладнюйте завдання, додавши більше монет. Віртуальні 3D кубики можна використовувати для складання рівнянь: киньте кілька кубиків і складіть рівняння, використовуючи числа, які з’являться. З генератором випадкових чисел Random Number можна помножити два випадкових числа, визначити множники або доданки випадкового числа або пронумерувати завдання і обирати, яке виконувати;

🔹перевірки знань учнів – з допомогою рандомайзера можна згенерувати випадкове завдання або запитання до вивченої теми або прочитаного тексту.

3️⃣ Гейміфікація

🔹Створення цікавих тематичних руханок/фізкультхвилинок, які полюблять ваші учні. Наприклад, для учнів початкової школи це “Принеси предмет”, “Зоо-руханка”, “Принеси та покажи”, “Весела руханка”. Рандомайзери дозволяють створювати безліч власних варіантів.

🔹Створення цікавих ігор, зокрема для вивчення іноземної мови. Прикладами можуть бути ігри “Як пояснити?”, “Вгадай назву за емоджі”, “Картки історій” (випадкові персонажі, місця і події для створення спільної казки), “Подарунок на навчальний рік”, “Я знаю п’ять імен” тощо.

🔹Рандомайзери можуть бути частиною квесту або гри: рулеткою балів, сюрпризами, завданнями або навіть штрафами.

🌟 Порада: використовуйте рандомайзери регулярно, щоб учні звикли, що вибір — випадковий, справедливий і цікавий. Але не зловживайте ними – робота з рандомайзером не має стати основною структурою уроку, це лише цікавий елемент, що в поєднанні з гумором гарантовано покращить роботу учнів на уроці.

Матеріал підготовано Дистанційка SOS

Вподобайки:

1
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: