Результати інституційних аудитів закладів освіти у 2024 році

Результати інституційних аудитів закладів освіти у 2024 році
Дата: 21.01.2025

Інституційний аудит є важливою складовою зовнішньої системи забезпечення якості освіти, що спрямована на поліпшення освітніх і управлінських процесів закладів загальної середньої освіти та діяльності освітніх систем громад.

З початку 2024 року Державній службі якості освіти України (далі — Служба) дозволено проводити позапланові заходи державного нагляду (контролю) за наявності:

• загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини;

• підстав, визначених відповідними порядками проведення позапланових перевірок та інституційного аудиту.

У 2024 році Служба спільно з територіальними органами в областях провела 132 інституційних аудити закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО), з них:

• 69 — з ініціативи засновників, 61 — керівників та 2 — педагогічних рад;

• 74 — у сільській місцевості, а 58 — у містах;

• 20 — в очно-дистанційному форматі.

Найбільше інституційних аудитів відбулося у Львівській (12), Тернопільській, Вінницькій (по 11), Волинській (10), Одеській (9) та Закарпатській (8) областях. Не проводилися інституційні аудити в областях, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих російською федерацією, — у Харківській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській.

Кожен ЗЗСО за результатами інституційного аудиту отримав:

• висновок про якість освітніх та управлінських процесів, внутрішню систему забезпечення якості освіти;

• рекомендації щодо поліпшення якості освітньої діяльності закладу освіти.

У більшості ЗЗСО, де відбувся інституційний аудит, освітнє середовище та система оцінювання результатів навчання учнів потребують покращення, тоді як педагогічна діяльність й управлінські процеси в більш ніж половині закладів оцінено на достатньому рівні.

Рівні оцінювання освітнього та управлінського процесів ЗЗСО за напрямами

Крім того, під час проведення інституційного аудиту апробовано систему «EvaluEd», щоб перевірити її практичну ефективність, виявити можливі технічні й методологічні шляхи вдосконалення, а також отримати зворотний зв’язок від користувачів. Відтак надано пропозиції провести у 2025 році апробацію методики та інструментарію системи в ЗЗСО, що забезпечує здобуття початкової освіти та у складі якого функціонують інклюзивні класи.

Нижче наведено таблицю з узагальненими результатами оцінювання освітнього й управлінського процесів під час інституційних аудитів, проведених у позаплановому порядку в 2024 році. Так, педагогічні колективи матимуть змогу зорієнтуватися, на які напрями, правила та вимоги звернути увагу під час самооцінювання.

Рівні оцінювання освітнього та управлінського процесів ЗЗСО за вимогами

Докладно про напрями самооцінювання якості освітньої діяльності — в рекомендаціях до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти «Абетка для директора».

* Дані в обох таблицях наведено за 126 висновками про якість освітніх та управлінських процесів, внутрішню систему забезпечення якості освіти.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: