Робота вчителя на ДПА має оплачуватися, а щоб спростити цей процес, можемо долучати штучний інтелект - Тетяна Вакуленко

Робота вчителя на ДПА має оплачуватися, а щоб спростити цей процес, можемо долучати штучний інтелект - Тетяна Вакуленко
Дата: 12.07.2025

У подкасті “Що там з НМТ?”  директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла про плани використати можливості штучного інтелекту для поліпшення якості зворотного зв’язку під час державної підсумкової атестації.

Значення державної підсумкової атестації у тому, щоб отримати хороший зворотний зв’язок між учнем чи ученицею і закладом освіти. Для цього ми хочемо залучати можливості штучного інтелекту”, — наголосила вона.

За її словами, у четвертому класі відповідно до закону, ДПА не використовується ні для чого, окрім моніторингу. Однак, завдяки сучасним технологіям цей процес можна зробити більш корисним для дітей та вчителів.

Ми хочемо залучити інструменти штучного інтелекту для того, щоб на основі наших даних і інформації про тестові завдання учень чи учениця отримували зрозумілий звіт — написаний людською мовою. Щоб там було сказано: “Ти молодець, добре впорався з цим, а над цим треба ще попрацювати”. І щоб не сталося так, що випускник із подивом дізнається, що не знає таблички множення. Якщо така проблема є — ми маємо виявити її раніше, у четвертому класі, щоб не дивуватися потім”, — пояснила Тетяна Вакуленко.

Також під час розмови вона відповіла на запитання Сергія Горбачова про те, як врахувати додаткове навантаження для вчителів:

Цей елемент обов’язково має враховуватися у робочому часі. Тут ми нікуди не подінемося: проведення державної підсумкової атестації і для четвертого класу, і для дев’ятого — це додаткове навантаження. Ці роботи в четвертому класі треба перевіряти, а це потребує часу. Не можна зробити це за п’ять хвилин, якщо в класі 30–40 дітей, а в деяких школах Ірпеня саме так і є. Тому ці години мають бути окремо виділені та оплачувані”.

Нагадаємо, у цьому ж подкасті Тетяна Вакуленко повідомила, що ДПА у формі ЗНО після 9 класу буде запроваджена вже у найближчі роки — і це зафіксовано у бюджетній декларації Кабміну на 2026-2028 роки.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0
1

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: