Сергій Дятленко: Давайте поставимо крапку в питанні навчальних програм гуртків

Сергій Дятленко: Давайте поставимо крапку в питанні навчальних програм гуртків
Дата: 20.05.2024

Автор: Сергій Дятленко, експерт з питань освіти в Центральний офіс реформ

Чи то через не володіння питанням чи із вредності (думаю що перше), але фахівці органів управління освітою різних рівнів, керівники шкіл і навіть контролюючі органи часом вимагають від вчителів, які ведуть гуртки, навчальні програми з «грифом», тобто затверджені. І щоб назва співпадала, і кількість годин.

Так от. Відповідно до п. 4 Р ІІІ Типової освітньої програми закладу позашкільної освіти, затвердженої наказом МОН та ще й зареєстрованим у Мінюсті (знайдете в інтернеті) заклад позашкільної освіти, інші суб’єкти освітньої діяльності мають право використовувати самостійно розроблені навчальні програми з позашкільної освіти, які схвалюються педагогічною радою (у разі наявності) та затверджуються керівником закладу.

Можна використовувати і навчальні програми, що затверджені іншими закладами освіти чи суб’єктами освітньої діяльності чи науковими установами чи ще кимось. То вже на ваш розсуд.

А якщо когось стримує що це стосується закладів позашкільної освіти, то відповідно до ст. 5 ЗУ Про позашкільну освіту до структури позашкільної освіти відносяться і самі заклади загальної середньої освіти, і гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі закладів загальної середньої освіти.

Отже: кожен педагог, якому пропонують вести гурткову роботу (або він її «вибив») може взяти вже розроблену та затверджену навчальну програму гуртка чи самостійно розробити свою (за обраним напрямом, з будь-якою назвою та кількістю годин, що передбачає освітня програма школи на поточний навчальний рік) та затвердити її рішенням педагогічної ради

Вподобайкі:

1
3
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: