Сергій Горбачов щодо кількості "предметів" у школі

Сергій Горбачов щодо кількості "предметів" у школі
Дата: 18.04.2023

Останнім часом тема кількості шкільних "предметів" є предметом (вибачте за гру слів) палких дискусій в суспільстві та в освітянській спільноті. 

Причому ця дискусія, з подання не дуже компетентних або виразно зацікавлених осіб, маніпулятивно переводиться у русло "яких предметів ви хочете позбавити наших дітей". 

Коротка відповідь - ми маємо дбати не про "предмети", а про рівень освіти наших дітей. А це - хоча і пов'язані, але далеко не тотожні речі. 

Шкілький "предмет" - то дещо штучно виокремлена в інтересах організації освітнього процесу частина змісту освіти. 

Для нас же головним мають бути не "предмети", а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. А тут варіацій може бути дуже багато - залежно від запитів та потреб саме наших дітей. 

Ось це ми маємо робити, про це маємо дбати, а не про перелік "предметів", набір яких дуже і дуже відрізняється у різних країнах. 

І, якщо подивитися на загал, Україна, на жаль, має одне із сумнівних перших місць за кількістю "предметів".

І в той же час маємо доволі  посередні, щоб не використовувати більш неприємні визначення, результати за якістю освіти: достатньо подивитися результати міжнародного дослідження PISA.

Чому такі палки дискусії - відповідь проста: переформатування змісту освіти буде мати наслідком те, що багатьом в освіті доведеться рішуче оновлювати свої навички та методичні підходи, опановувати нові методики викладання, серйозно перенавчатися. А це не всім до вподоби. Тому і спротив. 

Але зробити це все одно доведеться, який би спротив оновленню освіти ми не долали. 

Бо дітей треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено: щоб школа була тим місцем, куди дитина хоче і буде йти з бажанням, щоб розвиватися і опановувати нові знання. 

Ці знання і вміння їх використовувати (це називається компетентності), які людині потрібні у реальному житті: не лише дорослому, колись потім, а вже тут і зараз.

 

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Не горбачов

Іще один "благодєтєль" виліз! 🤬🤬🤬 Де ж ви беретесь, зеленож... генії??? 🤬🤬🤬 Зникніть кудись і залиште освіту в спокої! Ви в ній абсолютно еічого не тямите!

Некомпетентність отих

Долю освіти вирішують істоти, які жодного дня не працювали в освіті. Тцпі блазні рулять. На жаль.

Олена Василівна

І знову ні про що...Якщо і треба щось змінювати, то необхідно запитувати вчителів , що працюють у школах...Но, нажаль, нас ніхто не питає, а ставлять перед фактом.

Ірина

На жаль, власне самі учителі потерпатимуть найбільше. Ми згодні пристосовуватись до сучасних реалій. А от як бути тим, хто залишиться " за бортом"?! Адже масові скорочення неминучі.

Валентина

Вам, не здається,що коли ми вирішуємо проблему про кількість предметів, ми мовчимо про фінансування , що стосується конкретно наповнюватися класів, держава не не зацікавлена , тому що це збільшення класів та шкіл, тому не будемо лукавити стосовно якісної реформи , доки не буде вирішена проблема фінансування освітнього процесу

Джек

В Україні будь яка реформа освіти приречена на провал. Мало мавпувати закордонний досвід, треба виділяти такі ж кошти, як за кордоном. І усунути отг від освіти, оскільки їхня мета - зекономити побільше

Андрій

Говорить людина, яка далека від освіти. Людина не на своєму місці та безвідповідальний.

Олена

Таке враження що ті хто пише коментарі школу взагалі в житті не відвідували або забули як нічне жахіття. Навантаження в школі страшне, дітям мало того що складно так і не цікаво в більшості випадків. А те що вчителі незацікавлені ні в чому окрім " подяки" то всім відомо давно.

Марія

Не предмети скорочувати , а програми Переглянути!!!!!! Запитайте у вчителів, які працюють в школі!!!

Кубаня

Предмети треба скорочувати,такі як:фізика

Аліса

Все міняють і міняють, а оплата вчителям на рівні приниження! Я поліцейський працюю доба через 3 (СОГ) і в нас 45 тис зарплатня, а моя мама, яка майже 40 років вчитель - має 9тис. І вона після самих уроків ще до ночі готується до наступних, шукає нову інформацію, щось цікаве... Держава не зацікавлена в освіті! Як казав один політик "нам з поліцією, прокурорами та суддями ще зустрічатися, а з вчителями вже ні..."

Алла

Доки держава не повернеться до освіти обличчям, доти якості знань не буде. І не кількість предметів цьому причина. Моє покоління вчили такі ж предмети, але знали більше, ніж нинішнє. Варто не ускладнювати програму, а розвантажувати. Кожен урок нова тема. А коли набувати практичних навиків. А в які рамки поставили вчителя? Він наділений лише обов'язками, але прав позбавлений. Всіх "собак на нього спустили". Вибачте за цей фразеологізм.

Ксенія

Основне завдання влади - зекономити кошти. Проблема не у вчителях,що "хочуть чи не хочуть щось там доучувати" , а в коштах, які потрібно виділити. А ще величезна кількість чиновників, експертів, начальників і все це хоче жерти ...Зекономлені ж кошти завжди можна "усвоїти". А всі недоліки списати на вчителя, який винен всім .

Тетяна

Саме так,важливими є саме компетентності-вміння та навички,а не формальне вивчення певного матеріалу. Діти ставлять правильне питання:Навіщо мені це знати? Якщо вчитель не може цього пояснити,то дитина ніколи не буде вчити те,що їй не потрібно.

Олена

Згодна, стільки предметів в школі не потрібно. Із всього, що вчила в школі крім аріфметики та мови, в житті не стало в нагоді. Тільки кросворди розгадувати

Надія

Нарешті розумний підхід.

Тетяна

В одному з коментарів прочитала, що держава не зацікавлена в освіті. Так нашій державі не потрібні розумні діти, молодь. Все зводиться до того щоб повиростали рабами на нашій землі, яку розпродадуть чужинцям.

Галина

До яких пір люди далекі від освіти будуть вирішувати питання шкільного навчання??? Майже кожного року нові реформи .Той ,хто хоче вчитися, здобуває знання,а той кому це непотрібно,не буде вчитись,хоч які реформи придумуй.

Володимир

Не лозунгами треба діяти, а під кожну конкретну ідею виділяти конкретну суму грошей. А знаєте як вчителі проходять підвищення кваліфікації ? На текстах написаних 5-6 років тому... Це я про перенавчання... І про зарплати, і про те, що вчителів призначили винними у всьому, і про те, що завжди вирішують ті, хто в школі бував тільки до 17 років... Згоден з усіма коментарями... Проблема в тому, що всі, хто розпочинає будь-яку реформу, думають тільки про її результат. А результат для них, це, звісно ж, ГРОШІ У ЇХНІЙ КИШЕНІ...

Олег

Крім бажання має ще враховуватись запит держави, що учні з тою освітою будуть робити далі, яких фахівців потрібно навчити, щоб далі не бути придатком до економік інших держав.Хтось ""розумний" має продумати весь ланцюжок взаємодій у державі всіх рівнів. Щоб прослухавши шкільний курс без деяких предметів чітко знали, що є певні обмеження, наприклад при навчанні у Вищих навчальних закладах. Люди повинні розуміти всі наслідки.

Школяр

Я повністю згідна. Домашнє завдання теж треба відмітити. краще, щоб діти здавали на права в школі, як в Америці.

Serhii

Працював 25 років, а зміни йшли в гіршому напрямку. Але при обранні нового міністра, говорили ,- нарешті з народу. А насправді один популізм. Чи Оксен , працюючи з дітьми, не знав про ситуацію в освіті. Держава, якщо така є, повинна визначитись, хто їй потрібен. Далі вложити гроші і отримати результат. А так , направду , достатньо 7 класів і на трускавку до Польщі.

Вчитель

Скорочувати і спрощувати потрібно програми. Проблема,на мою думку,в фінансуванні освітнього процесу і в тому що в кінцевому результаті не зацікавлені ні держава ні батьки ,в більшості випадків.Навчатись буде тільки той ,хто мотивований.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: