Сертифікація-2025: на що треба зважати, готуючись до тестування?

Сертифікація-2025: на що треба зважати, готуючись до тестування?
Дата: 04.02.2025

Уже цього тижня вчителі початкових класів, математики, української мови і літератури, історії та громадянських дисциплін проходитимуть перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та вмінь. Про що потрібно пам’ятати під час підготовки до тестування 一 читайте далі.

Щоб якісно підготуватися до незалежного тестування в межах сертифікації, передусім варто ознайомитися з програмами тестування та загальними характеристиками сертифікаційних робіт. 

Нагадуємо, що зміст тестів незалежного тестування в межах сертифікації визначений відповідними програмами. Орієнтовний розподіл завдань за розділами / підрозділами програм і схеми нарахування балів за виконання тестових завдань затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти. Тести укладено українською мовою. 

Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником / учасницею сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань. Для успішного проходження незалежного тестування та участі в наступному етапі учасник / учасниця сертифікації мають набрати не менш ніж 60 % від максимальної кількості тестових балів.

Тест для вчителів початкових класів міститиме 85 завдань двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (80 завдань) та відкритої форми з короткою відповіддю (5 завдань), – на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 90.

Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі також міститиме 85 завдань двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (75 завдань) та на встановлення відповідності («логічні пари») (10 завдань), – на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 115.

Тест для вчителів математичної освітньої галузі міститиме 70 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (57 завдань), на встановлення відповідності («логічні пари») (3 завдання) та відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань), –  на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційного тесту, – 86.

Тест для вчителів історії та громадянських дисциплін міститиме 80 завдань чотирьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (69 завдань), на встановлення відповідності («логічні пари») (4 завдання), на встановлення правильної послідовності (4 завдання) та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (3 завдання), – на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 106.

Тому радимо ознайомитися зі зразками відповідних сертифікаційних робіт, розміщеними на нашому сайті в рубриці «Підготовка».

А попрактикуватися у виконанні тестових завдань для кожної категорії учасників можна за допомогою тренажера від Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, де розподіл завдань у тестах за змістом і формою є максимально наближеним до тесту сертифікаційної роботи для педагогічних працівників з урахуванням специфіки комп’ютерного тестування.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: