Сертифікація вчителів – 2025: якою буде структура тестів

Сертифікація вчителів – 2025: якою буде структура тестів
Дата: 11.12.2024

За два тижні розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників 2025 року. Уже зараз потенційні учасники можуть розпочати підготовлення до її першого етапу — незалежного тестування фахових знань та вмінь. На що потрібно зважати, готуючись до тесту, та якою буде структура тестів — читайте далі.

У 2025 році участь у сертифікації зможуть узяти такі категорії вчителів: учителі початкових класів, учителі української мови та літератури, учителі математики, учителі історії та громадянської освіти. Крім того, наступного року вперше буде забезпечено сертифікаційні процедури для нової категорії педагогів — учителів іноземної мови (а саме англійської). 

Щоб якісно підготуватися до проходження незалежного тестування в межах сертифікації, передусім варто ознайомитися з програмами тестування та загальними характеристиками сертифікаційних робіт. 

У програмах, затверджених відповідними наказами Міністерства освіти і науки України, окреслено зміст, який охоплюють сертифікаційні роботи. На сьогодні на нашому сайті в рубриці «Нормативні документи» можна ознайомитися з програмами незалежного тестування для вчителів початкових класів, учителів української мови і літератури, математики, а також учителів історії

Також Український центр уже оприлюднив загальні характеристики тестів незалежного тестування фахових знань та вмінь, де визначено розподіл завдань відповідно до розділів / підрозділів перелічених попередньо програм, і схеми нарахування балів за виконання тестових завдань. 

Зауважимо, що наразі програми незалежного тестування та загальних характеристик завдань для вчителів англійської мови ще немає. Нині робоча група при Міністерстві освіти і науки України напрацьовує проєкт відповідної програми, відповідно до якої надалі буде розроблено загальні характеристики тестів та схеми нарахування балів за виконання завдань. Щойно програму буде затверджено наказом Міністерства, ми обов’язково поінформуємо про це. 

Як і в попередні роки, на виконання завдань сертифікаційних робіт учителі початкових класів, української мови та літератури, математики та історії й громадянської освіти матимуть 180 хвилин. Однак кількість і форми завдань, а також максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця, виконавши всі завдання тесту, різняться в сертифікаційних роботах для різних категорій учителів. 

Так, тест для вчителів початкових класів міститиме 85 завдань двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (80 завдань) та відкритої форми з короткою відповіддю (5 завдань). Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця, правильно виконавши всі завдання тесту, – 90

Тест для вчителів української мови та літератури також міститиме 85 завдань двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (75 завдань) та на встановлення відповідності (10 завдань). Максимальна кількість балів – 115.

Тест для вчителів математики міститиме 70 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (57 завдань), на встановлення відповідності (3 завдання) та відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань). Максимальна кількість балів – 86.

Тест для вчителів історії міститиме 80 завдань чотирьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (69 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), на встановлення правильної послідовності (4 завдання) та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (3 завдання). Максимальна кількість балів – 106.

Означені характеристики сертифікаційних робіт незалежного тестування відповідають характеристикам робіт незалежного тестування 2024 року. Тому радимо ознайомитися зі зразками відповідних сертифікаційних робіт, розміщеними на нашому сайті в рубриці «Підготовка».

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України розширило коло педагогів, які можуть пройти сертифікацію у 2025 році, та визначило їх граничну кількість. Так, окрім учителів початкових класів (не більш ніж 1500 осіб), української мови і літератури, математики та історії (не більш ніж 1000 осіб кожної категорії), участь у сертифікації зможуть узяти не більш ніж 500 учителів іноземної мови, а саме англійської. 

Реєстрація для участі в процедурах сертифікації для вчителів усіх зазначених категорій триватиме з 23 грудня 2024 року до 09 січня 2025 року й відбуватиметься у два етапи: 

з 23 грудня до 06 січня — у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону; 

з 07 до 09 січня — у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.

Попри те, що реєстрація для всіх категорій відбуватиметься в один час, учителі англійської мови, які виявлять бажання взяти участь у сертифікації, проходитимуть тестування восени, а вчителі чотирьох інших категорій — навесні.

Про особливості процедури реєстрації для участі в сертифікації, а також про затвердження програми та інших матеріалів щодо незалежного тестування вчителів іноземної мови (англійської) ми завчасно повідомлятимемо на нашому вебсайті.

Джерело:

Вподобайкі:

2
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: