Що допоможе наздогнати втрачені знання за час карантину – відповіді PISA

Що допоможе наздогнати втрачені знання за час карантину – відповіді PISA
Карантин Дата: 10.06.2021

Якщо повторити цей навчальний рік, тобто залишити всіх учнів у тих самих класах, це не вірішить проблему втрати знань учнями. 

Таку думку висловив директор директорату освіти й навичок Організації економічного співробітництва та розвитку і засновник дослідження PISA Андреас Шлейхер за результатами дослідження.

Дані третього спеціального освітнього дослідження ОЕСР під час пандемії підкреслюють масштаб закриття шкіл під час кризи.

Шляйхер пише, що втрати в навчанні через закриття можуть залишити відбиток на економічному добробуті людей і націй.

Чому повторення шкільного року не може бути відповіддю:

немає точної впевненості, що повторення навчального року компенсує втрати в навчанні;

така політика зазвичай посилює соціальну нерівність, учням із більш забезпечених сімей надаються набагато кращі можливості компенсувати втрати в навчанні;

це надзвичайно дорогий варіант, який становить від $25 тис. до $35 тис. на учня, оскільки втрачається податковий дохід через затримку із виходом цих людей на ринок праці.

Водночас, дослідження ОЕСР показує, що 86% країн повідомили про коригувальні заходи зі скорочення прогалин в навчанні на початковому рівні, 75% зробили це в молодшій середній школі та 73% – у старшій середній школі.

Оскільки закриття шкіл та гібридне навчання суттєво зменшують кількість навчальних годин, у деяких країнах виділили час для корекційних занять у межах поточних розкладів. Трохи менше половини країн, які вживають заходи для усунення прогалин у навчанні, забезпечували додатковий час навчання поза звичайними навчальними годинами.

Наприклад, французьку ініціатива “Favoirs Faits”, яка підтримує учнів у виконанні домашніх завдань у спеціально виділений для цього час у школі, посилили у вересні 2020 року.

Ще 9 країн запланували додатковий час під час шкільних канікул для занять, а деякі школи в Німеччині, Японії та Нідерландах організовували такі заходи у вихідні. Водночас, у Словенії та Швейцарії такі заходи організовували в межах шкільного часу”, – пише Андреас Шляйхер.

Звісно, пандемія COVID може потребувати подальшого закриття шкіл. За словами Шляйхера, там, де можливості школи обмежені через соціальне дистанціювання, важливо приділяти увагу маленьким дітям і учням із сімей у складних життєвих обставинах для особистого навчання.

Коли ж ідеться про навчання в школі, пріоритет треба надавати вивченню нового змісту, ніж переказу матеріалу, а також огляду матеріалу, вивченого на дистанційці, мотивації, розробленні ефективних стратегій навчання і соціальному навчанню.

 

НУШ Джерело:
Слідкуйте за новинами:
Поділитися:

Коментарі

Додати коментар