Протирадіаційні двері та класні кімнати. Що відомо про будівництво підземної школи у Харкові

Протирадіаційні двері та класні кімнати. Що відомо про будівництво підземної школи у Харкові
Дата: 07.10.2023

У Харкові розпочали будувати першу в Україні підземну школу, яка відповідатиме нормативним вимогам до захисних споруд. Роботи проводить "Трест Житлобуд-1". Підземне приміщення має вмістити 450 учнів.

Голова наглядової ради акціонерного товариства "Трест Житлобуд-1" Олександр Харченко розповів Суспільне Харків, що збудують протирадіаційне укриття.

"Це правильно називати бомбосховищем, але там можна буде навчатися. Воно більш пристосоване до занять, ніж метро. Там будуть більш комфортні умови для учнів, облаштовані класні кімнати. Також організують місце, де діти зможуть відпочивати. Площа приміщення складатиме близько 1400 кв. метрів. У 2023 році плануємо завершити основні будівельні роботи", — розповідає Харченко.

За його словами, у підземному приміщенні будуть протирадіаційні двері, різноманітні фільтри, а також очищувачі повітря.

"З 1 листопада почнуть діяти нові норми до захисних споруд, за якими передбачена більша площа на кожного учня. Вимоги до вентиляції та захисту від радіації більш високі. Ті об'єкти, які пройшли експертизу до 1 листопада, можуть будувати за старими нормами, але ми робимо за новими", — сказав Харченко.

Джерело:

Новини:

Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар