Щодо переведення та випуску учнів 9 класу

Щодо переведення та випуску учнів 9 класу
Дата: 04.06.2023

Допоможіть розібратися в питані щодо переведення та випуску учнів 9 класу. Наш заклад - гімназія (в минулому школа І-ІІ ступеня, 9-річка). У червні на педагогічній раді розглядаємо питання про переведення учнів на наступний рік навчання. Чи потрібно переводити 9 клас? (10 класу у нас немає). Як правильно випустити учнів із закладу? Не всі учні ідуть у сусідні заклади для здобуття повної середньої освіти, є такі, що продовжують навчання у коледжах, ВПУ і т.д. Ми питання про перевід учнів 9 класу на педраді не розглядаємо, лише пишемо наказ "Про випуск учнів 9 класу із закладу освіти та видачу свідоцтв про здобуття базової середньої освіти". Чи правильно ми робимо? 

📝Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (ст. 18), після завершення навчання за освітньою програмою відповідного рівня повної загальної середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації учні отримують такі документи про освіту:

• свідоцтво про початкову освіту;

• свідоцтво про базову середню освіту;

• свідоцтво про повну загальну середню освіту.

📝 Згідно з порядком переведення учнів закладу загальної середньої освіти на наступний рік навчання (п. 5), учні дев’ятих класів, які завершили здобуття базової середньої освіти, переводяться до десятого класу цього самого закладу загальної середньої освіти чи випускаються із закладу загальної середньої освіти (за власною заявою - у разі досягнення повноліття, чи заявою одного з батьків, інших законних представників).

📎 Якщо школа не забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти, а забезпечує лише на певному освітньому рівні (початкова освіта чи базова середня освіта), то після завершення навчання в такому закладі учні отримують документ про здобуття відповідного рівня освіти та вибувають із закладу.

📎 При цьому, законодавством передбачено, що кожному забезпечується доступність та якість повної загальної середньої освіти. З цією метою органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують у межах повноважень територіальну доступність повної загальної середньої освіти шляхом формування та утримання мережі закладів освіти, закріплення території обслуговування за комунальними закладами освіти, підвезення до закладу освіти тощо.

🔶 Отже, після завершення здобуття базової середньої освіти учні вибувають з гімназії, водночас органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування створюють умови для здобуття повної загальної середньої освіти.

Джерело:

Вподобайки:

3
0
0
1

Коментарі

Дарина

Краде бреше. Краде гроши в суми 3000 гривень вмисяць буває щодня обирає труси гризе йх і бреше накаждом шагу учиться в 9 класи в 9 школи обиригайтесь її

Додати коментар

Новини:

Поділитися: