Національний еколого-натуралістичного центр учнівської молоді надіслав Інформаційний лист щодо використання матеріальної бази куточка живої природи закладів загальної середньої та позашкільної освіти за призначенням.
У листі зазначено, що куточки живої природи, які створені (створюються) у закладах загальної середньої та позашкільної освіти, є чудовою базою для проведення дослідницької, дослідно-експериментальної, проектної діяльності із здобувачами освіти різних вікових категорій; є інструментарієм для впровадження БТЕМ-освіти тощо.
Організація діяльності куточків живої природи в закладах освіти сприяє розвитку метапредметних компетентностей здобувачів освіти: пізнавальної, практичної, творчої, соціальної, екологічної, комунікативної, інформаційної. Ці компетенції особливо затребувані сьогодні і, як очікується, будуть ще більш затребувані в майбутньому у зв’язку з відновленням та розвитком національної економіки, забезпеченням Продовольчої безпеки нашої країни і світової спільноти.
На сайті Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (https://nenc.gov.ua є методичні рекомендації щодо організації роботи куточка живої природи, тематика і методика навчально-дослідних та науководослідницьких робіт.
Створення куточків живої природи в закладах освіти сприятиме:
- забезпеченню вільного вибору кожною дитиною напряму та виду діяльності;
- впровадженню особистісно-орієнтованих технологій, компетентнішого та діяльнішого підходів;
- створенню умов для соціально-педагогічної, психолого-педагогічної підтримки дітей та молоді «групи ризику», соціально вразливих груп;
- профілактиці асоціальної поведінки в дитячому й молодіжному середовищі;
- профілізації освітнього процесу;
- організації допрофільної та профільної підготовки здобувачів освіти;
- розвитку інформаційних та комунікативних технологій;
- творчому, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку дітей і молоді; забезпеченню їхніх культурних потреб і змістовного дозвілля.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України як координатор еколого-натуралістичної освіти в Україні, рекомендує сприяти збереженню/створенню/організації куточків живої природи в закладах освіти для проведення дослідницької, експериментальної, освітньої та професійної проектної діяльності із здобувачами освіти.
Коментарі
Додати коментар