✅Не забувайте оновлювати налаштування батьківського контролю. Пам’ятайте: хоч батьківський контроль і фільтрація інформації важливі, однак мають здійснюватися в міру дорослішання. Встановлювати такі програми варто в діалозі з дитиною.
✅Навчіть дитину використовувати на смартфоні режим “не турбувати”, коли вона виконує, наприклад, домашнє завдання.
✅Знайдіть баланс між онлайн- та офлайн-світом: стежте, скільки часу без перерв дитина проводить в інтернеті, та допомагайте їй робити паузи для фізичної розминки.
✅Нагадуйте дитині, що за жодних умов не можна повідомляти й поширювати приватну інформацію про себе, батьків, однокласників у соціальних мережах, зокрема адреси будинків, квартир, номери телефонів, паролі та будь-які інші особисті дані.
✅Якщо з дитиною намагається сконтактувати онлайн-незнайомець, допоможіть їй його заблокувати чи додати в чорний список, поскаржитися в службу підтримки соціальної мережі про спам або неприйнятний контент тощо.
✅Поясніть дитині, що не можна публікувати онлайн інформацію про скупчення великої кількості людей; фото-, відеоматеріали місцевості, де відбувався ворожий обстріл або місце, де впав снаряд; точні координати й геолокацію місць, де відбувалися бойові дії; фото-, відео з українськими військовими; фото пересуванням військової техніки Збройних Сил України з місцями їх дислокації, ночівлі та укриттями. Згідно з даними Держспецзв’язку, приблизно 80% розвідувальної інформації ворог отримує внаслідок публікацій з відкритих джерел.
❗❗❗Пам’ятайте: важливо, щоб дорослі так само дотримувалися тих правил, яких навчають дітей, та були зразком для наслідування. Тож користуйтеся гаджетами свідомо.
Довідково:
Куди звертатися за допомогою щодо онлайн-ризиків для дітей:
Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3). Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безкоштовно.
Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків від проєкту #stop_sexтинг. На сайті можна заповнити анкету й отримати психологічну підтримку спеціаліста. Консультації є конфіденційними та безплатними.
Портал повідомлень про небажаний контент IWF. Також можна повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми на сайті #stop_sexтинг. Портал наших партнерів Internet Watch Foundation працює як лінія звітування. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.
Коментарі
Додати коментар