Формат навчання в школах визначатиметься безпековою ситуацією, а вищі навчальні заклади будуть самостійно ухвалювати рішення щодо формату навчального процесу. Про це Суспільному розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.
"Ми чітко розуміємо і будемо визначати ті території, де неможливе навчання офлайн. Це є безпекова територія від 25 до 40 кілометрів щодо пострілів артилерії, на яких буде навчання тільки в онлайн-форматі", — каже міністр.
Щодо інших територій, то, за словами Шкарлета, міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте, остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл та батьками учнів.
"Якщо до подій у Вінниці ми мали 50 на 50, тобто 50% батьків готові були направляти дітей до офлайн-навчання. Після ж Вінниці це було 90 на 10. Але на сьогодні, коли ми демонструємо готовність укриттів, готовність закладів освіти щодо офлайн-навчання, ми бачимо, яким чином змінюється свідомість батьків", — зазначає Шкарлет.
На думку міністра, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги буде в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.
"Наприклад, я як батько чітко розумію, що моя дитина, перебуваючи на 5-му або 7-му поверсі під час повітряної тривоги одна, можливо, не буде в змозі потрапити до бомбосховища. Проте вчитель та офіцер безпеки від Національної поліції, який сьогодні обов’язково мають бути присутнім в закладі освіти, може організувати евакуацію дитини".
За словами Шкарлета, близько 33% шкіл по Україні готові 1 вересня відкрити свої двері учням. Однак, точні цифри, як по Україні, так і по Чернігівщині будуть лише у 20-х числах серпня, коли завершать свою роботу комісії, що оцінюють стан готовності закладів до початку освітнього процесу.
"Але це не означає, що лише 33% будуть залучені до освітнього процесу офлайн, адже є укриття або сховища, якими можуть одночасно користуватись 3-4 школи", — говорить Шкарлет.
Своєю чергою, питання організації та формат навчання у вищих навчальних закладах, вони ухвалюватимуть самостійно.
"Університет має можливість формувати свій освітній процес відповідно до ситуації, яка складається в регіоні. Ми рекомендували починати освітній процес 15 серпня. Але, в залежності від безпекової ситуації, в залежності від готовності університету стартувати, тому що об’єктивно у нас війна".
Детальніше розповідаємо у відео:
Коментарі
То свою дитину і пускай в школу. Я своїх дітей до школи не відпущу.
Життя моєї дитини важливіше за навчання, ми переможемо і тоді буде навчання.
Життя і безпека моєї дитини понад усе. Я за дистанційне навчання.
Просто немає меж гніву. Вони що там подуріли яке очне навчання, як тут війна, як кожну годину молишся і просиш Бога щоб захистив. Життя і безпека моєї дитини важливіша за навчання. Гори не впадуть як діти будуть вчитись дистанційно.
Безпека понад усе.
Як ковід то всі дома,а як бомби то у школу .які укриття в школах? Це могили.А потім будуть співчуття виказувати.
Хто дасть гарантію що 100% не буде бомбардувань там де зараз безпекова ситуація дозволяє. Вінниця реальний випадок і так може статися в будь-якому куточку країни. Вимоги до укриття і бомбосховищ зовсім відрізняються. Дистанційне навчання вже вчителі та діти освоїли. Потрібно подбати про безпеку вчителів і дітей а не перекладати відповідальність на педагогічний колектив і на батьків .
Хай ці неадеквати при владі пройдуть психіатричну експертизу.Як можна так ризикувати життям дітей???Вони вже чисто з глузду з'їхали.Влада нашого ОТГ за любу ціну хочуть вигнати дітей на очне навчання.Бомбосховища нема зовсім.Дітей мають водити у затоплений, сирий підвал старого кінотеатру.Конструкція не стабільна, яка сама по собі скоро розвалиться.Комунікацій ніяких, вентиляції нема, стіни сипляться, вхід дуже вузький( може пройти по 1 дитині).Вразі чого ,це буде могила для 900 дітей.І це нашій місцевій владі підходить.Де відповідні експерти, комісії??? Як дітям сидіти годинами у таких пекельних умовах???Заборонити очне навчання під час війни.
Так, навіть там, де є нормальні укриття, все одно тривожно, а коли школа ще й укриття немає свого, то взагалі навчання тільки дистанційне!
А як бути у сільській школі,коли ніякого сигналу немає? І ще й інтернету , електроенергії?Чи снаряди, ракети будуть чекати поки діти та вчителі будуть спускатися до так званого "бомбосховища"Приймайте мудрі рішення-діти то святе!
В нас немає «запасних дітей»! В країні війна, яке офлайн? Ми за час корони вже навчилися працювати онлайн! Які укриття? Підвали звичайні? Це підвали пройшли перевірки ваші? Схаменіться поки не пізно!
Чи вам потрібен другий Беслан? Щось не зрозумілі ці рішення…
Я свою дитину не відпущу до школи,війна не закінчилася,зараз в Україні зруйновано більше 1000 школ,вчителі разом з дітьми мають ризикувати життям???Для чого???Укриття не надійні,це звичайні підвали,це не бомбосховища. Організуйте дітям дистанційне навчання!!!
Ти придурок, подивися що робиться в країні, яка школа, війна в Україні. Безмозглий баран, йди краще на передову.
Я вчитель,дуже хвилююсь і за себе і дітей,не має гарантії,що буде спокійно,боюсь йти на роботу
Не зрозуміло де він взяв ті проценти батьків які так хочуть щоб дитина навчалася офлайн під час війни,коли в коментарях всі проти
Шкарлете,ви ж сам батько! Але ваші діти не підуть до школи і в погребах і "укриттях" сидіти не будуть! То ж наших дітей вам не шкода!!!!!?
Моя дитина в школу не піде поки не закінчиться війна, дитина закінчила п' ятий клас дистанційно з похим листом.
Я рекомендую шкарлету відвести свою дитину до школи 'а в час тривоги до підвалу .
Поки не вб'ють дітей, школа буде. А потім у новинах скажуть що батьки добровільно відпустили свою дитину.
А діти президента та інших урядовців, депутатів де навчатимуться офлайн? Безперечно, за кордоном. Для них безпека гарантована.
Найважливіше життя та здоров'я дітей,а те що вирішують міністри ,вчителі і інші посадовці то нічого не значіть.Я дитину нікуди не пущу .Досить грати в гру кота та миші авось пронесе.
У школу не підуть (на безпечних територіях) учні, яким не потрібне навчання. Вони не вчилися ні до війни, ні під час війни, вони не захочуть учитися і після перемоги. Я б запропонував на період військового стану офлайн навчання добровільно , а інші нехай навчаються вдома, здають екзамени екстерном, виконують завдання і роботи вдома. Оце і все. Якщо батьки вдома забезпечили безпечні умови для своїх дітей, то вони мають змогу забезпечити підготовку своїх дітей, їх навчання.
Яка школа коли в місті немає жодного бомбосховища, тільки підвали з одним входом. Хіба це укриття?А хто врахував думку батьків, просто самі вирішують і в кінці серпня доведуть батькам , як діти мають навчатися. Це наші депутати та міністри, а також голови ОТГ ніколи не рахуються з думкою простих людей і безпекою наших дітей.
Яка школа коли в місті немає жодного бомбосховища, тільки підвали з одним входом. Хіба це укриття?А хто врахував думку батьків, просто самі вирішують і в кінці серпня доведуть батькам , як діти мають навчатися. Це наші депутати та міністри, а також голови ОТГ ніколи не рахуються з думкою простих людей і безпекою наших дітей.
До завершення війни тільки онлайн!Найважливіше - життя і здоров'я наших дітей і внуків!
Пане, міністре, не озвучуйте статистики стосовно очного навчання, готовності шкіл та сховищ))) Я сумніваюся, що ваші діти в Україні ризикуватимуть життям... А інших вам не шкода, вам потрібно цифри і відсотки охоплення навчанням,на жаль. Папери все стерпоять. Схаменіться! Не грайте з бідою і горем! Цінність життя понад усе, навчання можна надолужити, а життя - ні!
Ви що всі там подуріли? Яке очне навчання якщо в Україні війна може прилетіти в любу мінуту,потім що? В нас в селі укриття 200 метрів від школи під старим магазином якому вже сто років гниле розвалюється. Яка безпека в разі чого діти мають бігти через все село поміж машин.
Яку безпеку сьогодні може гарантувати вчитель. Він і сам у небезпеці. В Україні сьогодні немає безпечного місця ніде. А розповсюдження інформації про очне навчання у школах, про підготовку укриттів(які не відповідають вимогам) ще більше унеможливлює небезпеку учасників освітнього процесу.
Додати коментар