Під час війни доводиться ухвалювати швидкі кардинальні рішення і зміни
Голова постійної комісії освіти і науки Львівської міської ради Вікторія Христенко в інтерв’ю виданню Твоє місто висловилася про тривалість канікул та автономність шкіл.
"Я завжди відстоювала зміну літніх канікул.
Тримісячні канікули – це неправильно, це радянський рудимент.
Такі канікули залишилися тільки в Україні, росії та Білорусі, навіть країни Балтії не мають таких довгих канікул, що вже казати про Європу, Америку.
За словами освітянки, тривалі канікул – шкідливі для дітей.
За три місяці вони все забувають, засвоєний в кінці попереднього навчального року матеріал доводиться повторювати весь вересень і половину жовтня.
Діти втрачають не тільки гардскіли, а й софтскіли. Їм не вистачає командності, соціалізації, спілкування в шкільній спільноті.
Вважаю, що літні канікули мають тривати шість, максимум вісім тижнів.
На думку львівської депутатки, цього абсолютно достатньо. Решту часу діти мають перебувати в межах школи.
Я не кажу, що це має бути жорсткий навчальний процес.
Якщо починатимемо в перші тижні серпня, то це можуть бути дослідницькі експедиції, волонтерські проєкти, якесь спільнотворення.
Не обов’язково відразу сідати за підручники.
Але дитина має перебувати в навчальному процесі.
Мрію, що коли ми переможемо, то зможемо впровадити цю зміну, відмовитися від об’єктивно нікому не потрібних довгих канікул.
Було б добре вчитися приблизно до 20-х чисел червня і розпочинати навчання хоча б 10 серпня.
Христенко підкреслила, що війна тим більше накладає свій відбиток. Вочевидь, маючи на увазі рішення депутатської комісії освіти та науки Львівської міської ради про початок нового навчального року у Львові 19 серпня 2024 року. Втім Кабмін ухвалив рішення про старт навчального року 2024 – 2025 у школах країни 2 вересня.
Міністерство сказало нам: «Починайте першого вересня, все нормально».
І ми всі працюємо, є знеструмлення за графіком, можна організувати нормальний навчальний процес, харчувати дітей, у школах тепло.
Але, як я знаю, в лютому на нас чекає зовсім інша картина. Буде велика нестача електроенергії.
Освітянка пояснила, що всі школи готують їжу на електрообладнанні, бо кількадесят років тому постановою Кабміну було заборонене використання газу.
Якщо електрики не буде по шість-вісім годин, ми не зможемо забезпечити дітей гарячим харчуванням у достатній кількості.
Звісно, є «буржуйки», в когось є генератор, але плити дуже потужні, тож знадобляться дуже потужні генератори для них.
Напевно, в разі таких тривалих знеструмлень у місті працюватимуть не всі тепломережі, тож приміщення вистигатимуть. Імовірно, підемо в лютому на вимушені канікули. Але наголошую: це лише моє припущення!" – заявила Христенко.
Коментарі
Додати коментар