Джерело: Електронні петиції
Проєкт наказу МОН України про затвердження порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних школах в умовах воєнного стану ґрунтовно доопрацюють. Зокрема, врахують зауваження і пропозиції.
Про це у відповіді на петицію повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Так, МОН 24 червня 2024 року звернулося до Мін'юсту із проханням повернути його для доопрацювання без державної реєстрації.
Наказ про середню освіту в умовах війни ґрунтовно доопрацюють
Шмигаль зауважив, що Міносвіти України утворює відповідну робочу групу. До неї увійдуть нардепи, представника департаментів/управлінь освіти і науки ОВА і територіальних громад.
Зараз триває опрацьовання пропозиції, які надійшли від ОВА, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України", професійних спілок працівників освіти і науки, закладів освіти.
Зазначимо, що 10 липня петиція на сайті Кабінету Міністрів України із закликом скасувати наказ Міносвіти про затвердження порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних школах в умовах воєнного стану набрала необхідну для розгляду кількість голосів.
Коментарі
Слід розглядати майбутній наказ і з питання надання права на освіту не лише дітей ВПО, а і дітей, які знаходяться за кордоном. Родини мають бажання повернутися і жити заради своєї рідної країни. Жодна країна не буде кращою, аніж своя. І не можна порівняти рівень освіти в Україні абсолютно ні з чим. Країну треба відбудовувати, а для цього потрібне розумне покоління. Якщо є такий контенгент дітей, які встигають навчатися і за кордоном, і прагнуть вивчати ВСІ предмети у своїх, українських вчителів, то чому влада не хоче почути бажання цих дітей. Ви маєте підтримати, створити умови. Дистанційні школи з українським компонентом- це добре, сімейна форма навчання- це супер. Але питання- що не так з дистанційною формою навчання? Ми виходимо на уроки, виконуємо завдання, навчилися суміщати і хочемо і надалі мати українські атестати. Чому не можна на громаду організувати хоча б одну паралель на дистанційній формі навчання? Невже змішана форма навчання, на якій перебувають наразі більшість ЗЗСО краще? Постійна плутанина, неорганізованість дітей, незлагодженість в родинах, тому що постійно потрібно змінювати режими роботи і це важко всім і безрезультативно. Врахуйте психологічний стан дітей, які жодного дня з початку війни не виїхали за кордон, вони з бабусями, батьками вдома навчаються дистанційно, тому що катастрофічно бояться повітряних тривог, пересувань під час них і безпорадні в таких випадках. Чи Ви вважаєте, що черга під сховищем, в якій стоять школярі, щоб туди потрапити- це краще- особливо якщо загроза балістики? Адже, вони туди і не встигнуть добігти. І всі це розуміють. Всі ж знають, що коли повітряна тривога батьки ЗАБИРАЮТЬ дітей зі сховища- і яку картину ми бачимо- літає над головою і масовий рух батьків, які наражають на небезпеку і себе, і дітей, забираючи їх зі школи. Чекаємо підтримки, розуміння від влади. Навчилися і вміємо працювати дистанційно, а соціум своїм дітям органзуємо належним чином. Зі свого боку обіцяємо забезпечити відповідальне відношення до навчання дітей.
Велике прохання до міністерства Освіти України. Почути батьків Одеської області місто Южне. Незакривайте дистанційне навчання у ліцею номер один міста Южне. Єдиний заклад на все місто де було дистанційне навчання. Багато дітей виїхали, але навчалися дистанційно дотримуючись всіх правил. На даний момент повернення до рідної України ще небезпечно. Перехід до інших закладів де вивчається україномовний контент недостатньо. А перехід на сімейну форму навчання у 7 і 5 класі дуже важко. У нашому закладі дуже талановиті вчителі до яких діти тягнуться ! Навчання у школах закордоном ведеться на мові агресора із-за якого ми вимушені були рятувати своїх дітей і покидати рідну незламну державу. Діти це майбутнє нашої України. Будь ласка не обмежуйте права дітей й не лишайте без навчання в умовах воєнного часу. Ми в свою чергу будемо дотримуватися всіх правил під час дистанційного навчання. Ніяке укриття не є безпечним!!! По закінченню війни діти повернуться до повноцінного навчання у стінах рідного закладу нашої України! З повагою звернення від батьків міста Южне ліцею номер один
Дуже просимо не закривати дистанцiйну форму навчання в Одеськоi обл, а саме, в м. Южне. Я хочу бути спокiйною за життя своi дитини пiд час вiйни.
Здравствуйте! Прошу услышать меня! Прошу услышать нашу просьбу! Мы, жители города Южный, Одесской области! Наши дети учатся в первой школе города Южный. Многие учатся дистанционно, это удобно. Удобно детям, которые не могут посещать школу по причине здоровья или отъезда в друой город или другую страну, по причине войны в нашей стране! Наши дети обязаны быть грамотными!!! Не лишайте наших детей образования! Дети, это будущее!!! Одним прочерком пера на бумаге, Вы можете перечеркнуть всё!!!! Мы, взрослые и мудрые люди! Вы сейчас у власти о принятии важного решения! Вы учились в школе и никто не лишал Вас права на обучения! Да, было другое время, мирное! Дети не виноваты! Образование должно быть на первом месте, не смотря ни на что... Прошу услышать Нас! С Уважением к Вам, Родители будущего поколения города Южный!
Маю велике прохання: будьте ласкаві, не закривайте дистанційні класи в ліцеї номер 1, міста Южне, Одеськой області. Мій син навчається в 7 класі, від початку війни ми не залишали межі нашої країни, але і до навчального закладу не готові повертатись, ні морально, ні психологічно. Я працюю за межами міста і у дні, коли масові обстріли, забрати дитину з ліцею не має можливості, та і висидіти в сховищі дитині не так і комфортно, як вдома. Будьте ласкаві, не обмежуйте нас та наших дітей в дистанційній формі навчання, ми хочемо залишатись вдома і мати якісне навчання. Будьте ласкаві, почуйте нас, так вийшло, що мій син перейшов вже до 7 класу, а по факту тільки перших 2 класи провів за партою, а далі то епідемія, то війна... будьте ласкаві, не обмежуйте наших дітей в дистанційні формі навчання, дайте їм закінчити школу в привичному для них комфорті, на їхню долю і так звалилось багато неприємностей , маю надію на ваше розуміння, дякую
Додати коментар