Автор: Віктор Громовий, український педагог, освітній експерт, публіцист, шеф-редактор порталу "Освітня політика"
Скасували, а що буде замість медалей? Нічого?! Хай самі школи паряться над власними відзнаками...
Які ефективні інструменти мотивації учнів до навчання пропонує Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України(добре було б, щоб його членкиня запам'ятала цю назву) та МОН?
Якщо відсутній мотиваційний механізм ніяка ні НУШ, ні СРУШ не буде "фунциклірувати".
Освітній потяг кожного окремого закладу рухається не туди, куди вказують наші недолугі "агенти змін". Він рухається туди, куди прокладено колію. Наприклад, якщо створено модернові програми (підручники тощо) з урахуванням принципу доступності, які можуть запустити мотивацію 3.0 (внутрішню мотивацію) чи відбулась реальна дебюрократизація й тепер уся енергія потяга більше не спрямовується у свисток (самопіар, паперотворчість, відосіки з фотозвітиками).
Потяг рухається, якщо є нормальний машиніст і не розбігається команда з огляду на смішну зарплату.
Якщо пасажири не звивають постійно стоп-кран.
Якщо на станціях працюють сервісні служби і ніхто не вставляє палки в колеса...
І ще багато чого. Людям, які з 2016 року керують рехвормами, треба якийсь лікнеп провести. Нам усім.
Бо моя наука шось не йде їм до бука.
Коментарі
Карлейль...Нестор править Францією. Ну що ж, який Нестор, така й Франція . мОН править освітою. ну що ж, який МОН, така й освіта
В медалях не було ні золота ні срібла. Але була мотивація і гордість. Був виховний момент( навіть якщо дехто їх отримував і не заслужено). А що натомість?
Якби медалі видавали після проходження нмт(зно) можливо б мотивація і зросла. А якщо медалі видають за принципом "хороший хлопчик" та "хороша дівчинка", то ніякої мотивації не буде
Додати коментар