Із вчителями пенсійного віку було укладено строковий трудовий договір з 01.09.22р по 31.05.23р. Директор закладу пояснила, що договір укладений правильно. Але в "Законі про освіту" сказано, що договір укладається з вчителями пенсійного віку на строк "від одного до трьох років". Чи правильне рішення директора?
📝 Відповідно до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту», керівники комунальних закладів загальної середньої освіти були зобов’язані до 1 липня 2020 року припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.
📎 Також установлено, що після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 цього Закону. Згідно з цим, педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
📎 Слід зазначити, що у чинному законодавстві не зроблено акцент на тому, що мова йде саме про навчальний рік. З цього приводу Профспілка працівників освіти і науки України пояснила, що строкові трудові договори з учителями закладів загальної середньої освіти мали бути укладені терміном на один рік, а саме з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року, а не на навчальний 2020-2021 рік. Тобто мається на увазі календарне обчислення.
📝 Відповідно до статті 241-1 КЗпП України строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку.
📎 Слід також зазначити, що у листі МОН від 26.03.2021 р. №4.5/660-21 «Щодо продовження дії контракту з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком» вказано, що основні положення щодо змісту та порядку укладання строкового трудового договору визначені Положенням про порядок укладання контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників, затвердженим постановою КМУ від 19 березня 1994 року №170, та у типовій формі контракту з працівником, затвердженій наказом Мінпраці від 15 квітня 1994 року №23. А відповідно до п.2 зазначеного Положення, строк дії контракту може встановлюватися угодою сторін.
📎 Проте, така дискреція у визначенні строку дії контракту скоріше свідчить про можливість його укладання на будь-який термін, але лише у межах гранично визначеного періоду (від одного до трьох років).
🔶Таким чином, строк трудового договору з педагогічним працівником закладу загальної середньої освіти, який досяг пенсійного віку та якому виплачується пенсія за віком, не може бути меншим за 1 календарний рік. Якщо його уклали з 1 вересня 2022, то, відповідно до законодавства, він може завершитися не раніше як 31 серпня 2023 року.
Коментарі
Чи вірно поступив директор? Я 2 роки попрацювала після підписання трудового договору,на третій,не попередивши,на самій серпневі педраді , директор, сказав що не підпише Маю вищу категорію Чи маю право на поновлення на роботу?
Додати коментар