Субвенція на підвищення кваліфікації педагогів використана на 52,7%

Субвенція на підвищення кваліфікації педагогів використана на 52,7%

Субвенція на підвищення кваліфікації вчителів в рамках реформи “Нова українська школа” за 2024 рік освоєна на 52,7%. Про це у своєму Telegram написав Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Як пояснив парламентар, субвенція складається з двох частин: закупівля обладнання та підвищення кваліфікації вчителів. В 2024 році, згідно даних Сергія Бабака, субвенція була засвоєна на 96,4%.

З першою частиною проблем наче немає, хоча треба окремо дослідити (плануємо) що саме закуповується за кошти субвенції. А от з другою є”, – написав голова комітету. За його словами, на підвищення кваліфікації було закладено 100 млн грн, з яких освоєно лише 52,7%.

Крім того, депутат наводить дані Міністерства освіти і науки України, згідно з якими за рахунок цих коштів підвищення кваліфікації пройшли 7150 директорів, 9907 заступників, 133261 вчитель, 2042 педагоги пілотних класів, 588 інших педагогічних працівників. Таким чином виходить, що 152 948 осіб підвищили кваліфікацію за 52,7 млн грн.

Іншими словами вартість підвищення кваліфікації одного педагога за рік склала 344,8 грн”, – зауважив Бабак і додає, що освоїти не вдалося навіть ту суму, яку комітет вважає замалою.

На думку Бабака, “МОН досі нічого не зробив для того, щоб вчителі отримали реальну автономію в питанні підвищення кваліфікації і досі всі кошти субвенції розподіляються між обласними ІППО [інститут післядипломної педагогічної освіти – ред.], та ще й з ефективністю 50%”.

Тим не менш, у липні 2024 року Міносвіти видало три накази щодо вдосконалення роботи ІППО, аби підвищити ефективність їхнього функціонування. Про це раніше писало медіа “Нова українська школа”. Усі накази Міносвіти містять формулювання, згідно з якими робочі групи мають розробити пропозиції змін до 1 грудня 2024 року і лише 20 грудня 2024 року подати відповідальній особі для опрацювання. Тобто за 11 днів до кінця календарного року за яким і ведеться статистика освоєння коштів.

Як зазначає Сергій Бабак, педагоги мають законне право самостійно обирати, де проходити підвищення кваліфікації. “А МОН досі нічого не зробив для того, щоб вчителі отримали реальну автономію в питанні підвищення кваліфікації і досі всі кошти субвенції розподіляються між обласними ІППО, да ще й з ефективністю 50%”, – наголошує депутат.

Довідка. Відповідно до п. 7 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800, педагогічні та науково-педагогічні працівники самостійно обирають конкретні форми, види, напрями та суб’єктів надання освітніх послуг із підвищення кваліфікації.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: