Сучасний предметний тиждень: секрети та ідеї

Сучасний предметний тиждень: секрети та ідеї
Вчителям Дата: 14.03.2023

Щороку наша школа організовує предметні тижні, спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, поглиблення їхніх знань з одного чи кількох суміжних навчальних предметів. Ділимося досвідом, як плануємо предметні тижні з огляду на сучасні умови навчання, як робимо їх цікавими для учнів та корисними для збагачення фахового досвіду вчителів

ОЛЬГА ОШУРКО, вчитель-дефектолог КЗ «Новомиргородська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради», Кіровоградська обл.

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації освітнього процесу. Це можливість і для вчителя, і для учнів проявити свої багатогранні здібності. Для того щоб усім було цікаво, нині важливо проводити їх не формально. Ось як це відбувається в нашій школі.

Плануємо заздалегідь

Предметні тижні щороку включаємо в план роботи школи. Обговорюємо з учителями пропозиції щодо проведення тижня й обираємо найліпші. Залучаємо до цього процесу також лідерів учнівського самоврядування. Це дає змогу з’ясувати, який формат заходів цікавий для учнів.

Після того, як розглянули й обговорили ідеї та пропозиції, затверджуємо план проведення предметного тижня. Визначаємо зміст заходів в межах тижня. Зазвичай цим займається спеціально сформована творча група педагогів. Під її керівництвом учителі готують методичні матеріали до класних і позакласних заходів. Попередньо ознайомлюємося з досвідом, описаним у фахових виданнях і на освітніх порталах.

Призначаємо відповідальних

За проведення кожного заходу призначаємо відповідального — педагогічного працівника, який координуватиме процес. Якщо предметний тиждень проводимо в межах методичного об’єднання, то кожен вчитель відповідає за певний обсяг творчої діяльності.

Цікавим досвідом є інтегроване проведення заходів — кілька вчителів проводять тиждень в одному класі або один вчитель — в кількох класах водночас.

Повну версію статті читайте в е-журналі "Заступник директора школи" Цифрового видавництва Експертус 

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар