Проєктно-технологічна навчальна діяльність здобувачів освіти на уроках трудового навчання/технологій спрямована на планування / конструювання / проєктування і виготовлення виробу. Впродовж створення об'єкта проєктування вчитель спільно з усіма учасниками проєктної діяльності, визначає місце для формування ключових компетентностей в освітньому процесі, добирає відповідні для цього методи та форми організації учнів, техніки, програмні і цифрові пристрої тощо. Все зрозуміло, коли робота організована в майстерні: живе спілкування, видимий результат роботи, своєчасні поради та коригування виконання технологічних операцій тощо. З переходом на дистанційну форму навчання цей процес ускладнився.
⁉️Як організувати результативну роботу здобувачів освіти на технологічному етапі проєктування під час дистанційних уроків трудового навчання/технологій? Саме це питання стало величезним викликом для вчителів-технологів⁉️
Дозвольте поділитися практичними порадами для вирішення цієї проблеми та цифровими платформами, які допоможуть наблизити наших дітей до свідомого опанування технологічними операціями виготовлення виробів.
Організація освітнього процесу:👇
📌 Забезпечте здобувачам чіткі інструкції для виконання технологічного етапу. Записуйте відео процесу роботи або публікуйте фото з послідовністю кроків для кожного проєкту. Це допоможе дітям краще розуміти процес та отримати необхідні навички. Тримайте кілька цифрових платформ, які допоможуть вам в цьому:
• Fliki AI - https://fliki.ai онлайн-платформа, яка за допомогою штучного інтелекту дозволяє перетворювати звичайний текст у повноцінне відео з медіафайлами та озвученням.
• Flipgrid - https://info.flip.com/en-us.html зручний сайт, який дозволяє учням записувати відеовідповіді на запитання вчителя.
• Edpuzzle - https://edpuzzle.com сервіс, що дає змогу за лічені хвилини створити навчальні матеріали на основі відеороликів.
📌 Проводьте онлайн-консультації, під час яких діти можуть отримати допомогу та відповіді на свої питання.
📌 Сприяйте груповій роботі через віртуальні платформи.
• Educaplay - https://www.educaplay.com освітня платформа, яка має широкі можливості гейміфікувати перебіг уроків.
📌 Створіть форум для обговорення технічних аспектів та взаємопідтримки між здобувачами.
📌 Застосовуйте інтерактивні презентації для пояснення термінології технологічних операцій.
Genially – https://app.genial.ly мультизадачний онлайн-сервіс для створення презентацій, інтерактивних зображень, карт, звітів, інфографік, вікторин, плакатів, відео, стрічок часу, ігор та віртуальних посібників.
Коментарі
Чудова ідея і результати є тоді, коли всі учасники процесу працюють. Якщо ж реалізуєттся схема: " ти- учитель, то і вчи"- тільки "красива картинка"
Додати коментар