Тривале дистанційне навчання створює ризик маргіналізації молоді, — Гриневич

Тривале дистанційне навчання створює ризик маргіналізації молоді, — Гриневич
Дата: 29.08.2026

Однією з причин, чому молодь може потрапляти в маргінальні компанії — є тривале дистанційне навчання. Про це розповіла ексміністерка освіти Лілія Гриневич в інтерв'ю на каналі «Микола Княжицький».

Вона наголосила, що одним із головних аспектів, які потрібно покращувати в українській освіті, є її якість. Дослідження PISA свого часу показало, що між міським і сільським населенням в Україні існує розрив у знаннях із математики у 5 років навчання.

До повномасштабного вторгнення це було 2,5 роки, зараз — 5 років. Чому? Бо, по-перше, дистанційне навчання потребує гаджетів, яких немає в родинах, бо там часто менш забезпечені родини, погане покриття інтернету, школи маліють через демографічну кризу, менше вчителів і дуже часто один учитель викладає декілька предметів. Як результат — рівень освіти знижується, — пояснила Гриневич.

Ексміністерка наголосила, що дуже важливо не дати системі освіти дійти до стану, коли українська молодь за час тривалого дистанційного навчання почне маргіналізуватися і потрапляти в погані компанії.

Адже якщо дитина роками не бувала в школі, на дистанційному навчанні як слід не навчалася, у наступні класи її переводили з двійками, а батьки нею не займаються, то в підлітковому віці такий учень ризикує потрапити в маргінальну компанію, і повернути його до освіти буде дуже складно.

Зараз для нас якість освіти для усіх дітей і подолання навчальних втрат — це найбільший виклик, і нам потрібно зрозуміти механізми, яким чином ми це будемо вирішувати, — сказала Гриневич.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: