Число Пі – одна з найвідоміших і найважливіших математичних констант у світі. Перші згадки про відношення довжини кола до діаметра з’явилися ще в старозавітних текстах. Число Пі - визначається нескінченним десятковим дробом 3,14159265… Позначив це число грецькою буквою π вперше англійський математик Вільям Джонсон (1706). Назва та позначення π походить від початкової букви грецького слова περιφέρεια — периферія, коло.
Якби науці було невідоме число Пі, людство не мало би ні радіо, ні телефонів, не могло б подорожувати літаком. Існує безліч формул, що містять число Пі, без яких неможливо розрахувати траєкторії польоту космічних кораблів. Проте число Пі зустічається у формулах, що застосовуються в найрізноманітніших сферах людського життя.
Саме тому в 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу запропонував започаткувати святкування дня числа Пі 14 березня, адже на американський манер ця дата записується як 3/14. Саме 3.14 – перші три цифри числа Пі, що найбільш відомі кожній людині. Крім того, саме 14 березня народився один із найвидатніших учених світу – Альберт Ейнштейн. З того часу святкування Дня числа Пі поступово набувало все більших масштабів. А в 2019 році ЮНЕСКО призначило 14 березня офіційним Міжнародним днем математики.
Цього дня усі прихильники математики користуються предметами або роблять справи, які пов’язані з числом «Пі», обговорюють важливість цієї константи для світу й розв’язують задачі на тренування пам’яті за допомогою числа Пі.
Вашій увазі пропонуємо цікаві факти та інформаційні ресурси про число Пі.
https://www.youtube.com/watch?v=hJvKDOGvbEU
https://mathworld.wolfram.com/Pi.html
https://mste.illinois.edu/activity/buffon/
https://platform.man.gov.ua/.../bfbb7df2-79d1-49b4-99fb...
Коментарі
Дуже круто дякую
Додати коментар