У приміщеннях ліквідованих шкіл в селах тепер можна відкривати спортзали, музеї або лікарні - закон

У приміщеннях ліквідованих шкіл в селах тепер можна відкривати спортзали, музеї або лікарні - закон
Дата: 24.11.2021

У будівлях колишніх шкіл  закон дозволяє відкривати заклади соціального захисту, культури, спорту та охорони здоров’я, зокрема на засадах державно-приватного партнерства. 

В Україні нарав чинності закон №1839-ІХ, який дозволяє місцевій владі здавати в оренду майно ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості. Закон офіційно опубліковано в газеті "Голос України". 

Новий закон дозволяє органам місцевого самоврядування:

використовувати майно ліквідованих закладів загальної середньої освіти для забезпечення здобуття освіти, надання послуг у сферах соціального захисту, культури, спорту та охорони здоров’я, зокрема на засадах державно-приватного партнерства;

здавати в оренду майно ліквідованих комунальних закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості.

Водночас закон забороняє віддавати таке майно під заставу, робити його предметом стягнення, джерелом погашення боргу, щодо нього не можуть вчинятися будь-які дії, наслідком яких може бути припинення державної (комунальної) власності.

Крім того, визначено обов’язковість громадського обговорення питань використання майна та земельних ділянок ліквідованих державних, комунальних закладів у сільській місцевості.

Кошти, отримані від використання такого майна можуть використовуватися виключно на освітні потреби.

zn.ua Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар