У Раді зробили важливу заяву про повернення ДПА та її реформацію у школах

У Раді зробили важливу заяву про повернення ДПА та її реформацію у школах
Дата: 26.06.2023

У 2024 році Державна підсумкова атестація має повернутися в українські школи. Однак усе залежить від того, якою буде безпекова ситуація в Україні.

Заступник очільника освітнього комітету Верховної Ради України Сергій Колебошин розповів у коментарі журналістці 24 Каналу, чому ДПА важлива та як її можуть реформувати. Також уточнив, чи складатимуть учні 4 обов'язкові предмети.

В Україні повернуть ДПА та реформують її

За словами нардепа, освітній комітет Ради вважає, що Державна підсумкова атестація у школах має повернутися вже у 2024 році.

"Це необхідно і державі, і дітям, адже не мати дороговказів про те, що і як в тебе з освітою, – це ненормальна історія. Однак повернення ДПА залежить від того, якою буде безпекова ситуація в Україні, що буде з окупованими територіями. І останнє вирішує не МОН, а ЗСУ", – розповів Колебошин.

І нагадав: нардепи проголосували у першому читанні за законопроєкт про обов'язковість ДПА на всіх рівнях. Атестація при цьому мала б включати перевірку знань школярів також з історії України та англійської мови.

Зауважимо! Законопроєкт № 9046 передбачає атестацію учнів з 4 обов'язкових предметів: історії України, української мови, математики та іноземної мови.

"Цей законопроєкт де-факто цементує те, що ДПА буде. Але до другого читання він має бути доопрацьований. Адже, до прикладу, після 4 класу не може бути історії України на ДПА, бо учні її ще не вивчають", – уточнив нардеп.

І повідомив, що освітній комітет Ради зараз спільно з Міносвіти і УЦОЯО напрацьовує дорожню карту того, як відбуватимуться освітні обов'язкові оцінювання у школі. При цьому зміни точно будуть у 4-му, 9-му і 11-му класах.

Які предмети будуть на ДПА

Колебошин також розповів про ризики, які може спричинити наявність 4 обов'язкових для складання предметів на ДПА.

"Якщо поставимо фіксовані 4 предмети, наприклад: українську мову, історію України, математику, іноземну мову для складання, то ми де-факто вбиваємо перспективу вибору інших предметів. Зокрема, страждатимуть природничі предмети, які важливі для розвитку економіки держави", – вважає заступник очільника освітнього комітету ВРУ.

Тож освітній комітет Ради веде з УЦОЯО дискусії щодо того, як цей ризик подолати. Усе задля того, аби у гонитві за важливістю історії та іноземної мови не втратили природничу освіту.

"Ми шукатимемо варіанти. Водночас розуміємо, що перевантажувати дітей не варто. Тому 5 предметів точно не мало б бути", – додав Колебошин.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Стефанія

Два предмети: українська мова і математика має бути обов'язково ,два на вибір учнями . Так було завжди .

Оксана

Але й математика не для усіх потрібна... Варіант українська мова, профілюючий предмет та іноземна мова був би найприйнятнішим.

Ольга

Українська мова та історія України - обов'язкові предмети. Два на вибір учня.

Антон

"Зменшують навантаження"

Тетяна

Знання рідної мови, літератури та історії - ось що має бути в першу чергу!!! Коли ми навчимося робити певні висновки!! Війна і та нас нічого не вчить!! І математика теж необхідна. А далі - на вибір учнів: чи іноземна, чи природнича дисципліна. В першу чергу маємо дбати про майбутнє нашої країни.

Яким

Не варто забувати про те, що в людини буває два типи мислення - або математичне, або гуманітарне. Це впливає на міркування, на спосіб мислення. Дітям це не можна змішувати в однаковій формі. Повинен бути відповідний обсяг інформації та відповідна пріоритетність. Це правильно. Українська - основна, тоді або математика та супровідні (точні) предмети, або література та супровідні (точні) предмети. За вибором. Математика може бути обов'язкова, але в доступніших, простіших обсягах...відповідно до природних здібностей

Дмитро

Я проти повернення ДПА! Потому що воно може зламати життя дитини майбутнє життя , що можуть не де не взяти на вищу освіту або на роботу, є категорії дітей і підростків що по здоров'ю не можуть працювати на фізичних працях що можуть стати на кримінальний шлях . Я не поважаю тих посадовців в Кабміні що вирішують без опроса громадян. Я ЗАКЛИКАЮ ПОСАДОВЦІВ ВІДМІНИТИ ЦЕЙ ПОВЕРНЕННЯ "ДПА" ДЛЯ ОБЛЕГЧИННЯ ДОСТУПУ ДО ВИЩОЇ ОСВІТИ. !

Галина

Варто зробити один предмет українознавство, на якому перевірити знання з укр. мови, літератури та історії України. Математику не відміняти, адже вона розвиває різні види мислення.

Анна

Як випускниця минулого року, можу сказати, що дпа просто не потрібне. В 9/10 класі це лише нерви, а в 11 впливає лише на оцінку атестата, який в свою чергу не впливає на вступ і життя, а дітей накручують тим дпа з 8 класу. ЗНО/НМТ(з вдосконаленням) повністю відповідає вимогам при вступі і ДПА стає неважливою штукою, яка потрібна лише для школи. Зауважу також, що ДПА може значно погіршити атестат учня, що справить просто не дуже відчуття, хвилювання і тд, а ДПА це вже не ЗНО, на другий рік здавати не будеш і відстрочити неможливо (на відміну від ЗНО). Для перевірки школи є атестації, не хочете попрацювати над цим, МОН? Бо якось вчителька, яка на уроках математики 9 класу розповідала про пандочок то не ок. Яке ж тоді ДПА, якщо вчителі просто лякають ним (бо ж їм прилітає, якщо бал ДПА нище, аніж поставили вони). Це перевірка правильності оцінювання вчителів і знань учня, але страждає повністю учень від відношення вчителів та від заваленого атестату лише через 1 тест, без можливості виправити помилку.

Лора

В чому проблема? Я не бачу змісту перенавантажувати людей таким форматом. Це безглуздо. Треба ввести обов'язкові 2 предмети (українську мову й математику) і 1 на вибір. Я вважаю що потрібно відмінити ДПА в 4 та 9 класах. Діти прекрасно бачать свій рівень знань, і можуть легко переглянути рівень ЗНО та ДПА при бажанні. Ми крокуємо в ЄС, але експерементуємо не там де потрібно, адже з дизеля електрокар не зробиш, як би ми не хотіли...

Олена

Випускники 2024 -це діти, які з 2020 року вчаться онлайн Для чого їм ДПА? З якою метою воно повертається в школи ?? Ті учні і так в постійних стресах , для чого їм добирати ще один??

Наталія

Друга іноземна мова має бути на вибір. Не потрібно в Україні нав'язувати 2 мову, як це було з руцькою. Українська мова і математика мають бути обов'язковими. Решта - на вибір.

Макс

Чи треба здавати учням ДПА у 5 класі?

Даша

Я не вважаю обов'язковим вносити ДПА в 2024 , бо на проходженні 3 років , це була не навчання , а безлад який ні як не закінчується .Діти і так у стресі , а тут ще і ДПА хочуть повернути. На скільки я знаю, в 9 класах є моніторинг .Там вони пишуть так само три предмета ; українська мова , математика і історія України і цього хватає. А для 11 класах можно просто річні кр, як це було раніше. І всі в спокою , спокійненько написали і ні у кого паники нема , що не здасть. А то здавати , думати як ти написав , а потім воно ні де не потрібно , бо здаєш зовсім інше . Тоді скажіть ,будь ласка, навіщо взагалі, дітей мучать і вдовбувати , що без цього ні куди не можна піти працювати і воно так потрібно .

Додати коментар

Новини:

Поділитися: