Узгоджуємо правила класу

Узгоджуємо правила класу
Дата: 15.01.2025

Автор: Irina Gnezdilova

Новий рік і новий семестр — слушний час для того, щоб розпочинати щось нове, зокрема, вносити певні зміни у процес комунікації. Наприклад, встановлювати нові правила та домовленості.

Чому деякі правила не працюють? Чому в складних ситуаціях ми забуваємо, як треба реагувати?

Так стається, якщо не ми складали ці правила, а інформація була донесена декларативно і не стала частиною досвіду.

Правила класу або Домовленості – це дієвий інструмент, який сприяє протидії булінгу.

Але дієвим він стає лише в тому випадку, коли ці правила детально обговорювалися і приймалися усім класом. Якщо вчитель використав шаблон з правилами, заготовленими самостійно – вони не працюють, оскільки мають декларативний характер. Тож обов’язково зробіть встановлення правил класу окремою темою для виховної години.

📌Для цього пропонуємо скористатися наведеним нижче алгоритмом для погодження правил і зафіксувати їх на плакаті, долученому до цього допису.

1️⃣ Розпочати їх складання можна з ознайомлення з окремими положеннями зі статуту школи, які нагадають учням, що є загальні правила школи, яких варто дотримуватися.

2️⃣ Потім запропонуйте кожному учню написати на стікерах 3 найважливіші правила, якими він хотів би керуватися під час спілкування з однокласниками. Отримані відповіді варто класифікувати, повісивши один під одним стікери з однаковими або аналогічними надписами.

3️⃣ Далі слід обов’язково уточнити, що мається на увазі під написаним правилом. Наприклад, на декількох стікерах ви побачили однаковий напис «поважати один одного», спонукайте клас обговорити, як саме буде проявлятися повага. Що варто або не варто робити, щоб однокласники відчули, що до них ставляться з повагою. Таке прояснення дасть змогу сформулювати максимально точні та зрозумілі для усіх правила.

Спонукайте учнів обговорити, якими правилами вони хотіли би керуватися, якщо в класі виникають конфлікти або хтось когось ображає.

4️⃣ Фіксуйте фінальну версію правил на окремому аркуші або дошці. Запитайте, чи варто ще щось додати до цього списку? Наголосіть, що це завжди можна буде зробити, якщо в цьому виникне потреба.

5️⃣ Запропонуйте учням проголосувати окремо за кожне правило.

Для цього підготуйте карточки 2-х типів: «за» та «треба уточнити». Якщо хтось з учнів в процесі голосування підіймає карточку «треба уточнити» - приділіть час тому, щоб ще раз детальніше обговорити правило і знайти формулювання, яке влаштовувало б усіх і було усім зрозумілим.

6️⃣ Сформовані правила можна вписати в плакат-шаблон, який ми спеціально підготували для учасників групи. Також запропонуйте учнів поставити підписи під цими правилами як згоду щодо їх прийняття та готовності виконувати. Покликання на плакат-шаблон 👇

https://drive.google.com/file/d/1q2b5-z89ClGdehgb_jWZzlGP7yeMMBjx/view.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: