Відсьогодні набувають чинності оновлені умови дистанційного навчання у школах

Сьогодні, 16 жовтня 2020 року, набуває чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

Ми розуміємо, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання. Діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі. Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання у разі потреби дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет. 

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета. 

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги. 

Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

• організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;

• під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;

• заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;

• для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв'язку тощо;

• організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо. 

З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти. Спосіб, у який керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада.

МОН України Джерело:
Слідкуйте за новинами також у:
Поділитися:

Коментарі

Я против дистонцыоного обучения!!!!!

0 0

Я проти дистанційного навчання

0 0

Я проти дистанційного навчання

0 0

Якщо треба то я за дистанційне навчання аби діти були в безпеці

0 0

Я проти дистанційного навчання

0 0

Я проти дистанційного навчання.

0 0

Я проти дистанційного навчання. В початковій школі воно неможливе без батьків, які, в свою чергу, працюють. Не створюйте проблем зараз, не будемо їх мати потім. Проблем і без цього багато.

0 0

Не можливе

0 0

А я за, аби дiти i вчителi були здоровi. Перехворiла на ковiд, тому змiнила свое вiдношення.

0 0

Я за дистанційну освіту! Круто, що переглянули Положення. Все тільки на краще! І не нийте, що вам на роботу, а діти вдома...., це ж не для всіх нововведення, просто розширився вибір!

0 0

Я проти дистанційного навчання. Діти должни вчитися в школі, а батьки працювати!

0 0

Я непроти дистанційного навчання

0 0

Проти дистанційного навчання , незрозумілі теми це все дужє важко зрозумійте ,дім є дім школа є школа тому я проти ))))прошу це раз переглянути питання

0 0

Я також проти дистанційного. Адже діти замість того щоб спілкуватися з однолітками,живуть в телефонному режимі. Знаю по собі тому що вчуся не в школі,а в ВПУ,коли одногрупників розділяє велика відстань.

0 0

Я проти дистанційного навчання

0 0

Я проти дистанційного навчання.

0 0

Якщо вимагає становище, то треба йти на дистанцвйне навчання. Дбаймо проздоров'я!

0 0

Хіба можна ризикувати життям дітей і педагогів?питання не у дистанційному навчанні, а у безпеці навчання. Надієтесь,що Вас омине?

0 0

Я проти дистанційного навчання.

0 0

Я проти дистанційного навчання.А батьки теж на дистанційну роботу?а вдома діти не будуть гуляти і спілкуватись з однолітками,це навчання маячня і деградація суспільства майбутнього.

0 0

Дуже важко пояснити, де правильний вихід,коли така висока захворюваність серед населення

0 0

Я проти дистанційки!!! Це усе для отупіння наших дітей!!! Прокиньтеся усі!! Після карантину 75 процентів дітей стали повністю залежними від гаджетів!!! Вони не навчається по дистанційці висловлювати свою думку і відстоювати її!!! Це і е основним прихованим змістом введення і розширення дистанційки!!!

0 0

Я проти дистанційного навчання!

0 0

Дети намного лучше воспринимают материал в школе. Квалифицированные педагоги и окружение сверстников - одноклассников - равнение на тех, кто сильнее - это необходимо для качественного образования. Я ПРОТИВ дистанционного обучения.

0 0

Я проти дистанційного навчання!!!

0 0

Я проти дистанційного навчання

0 0

Всі хто пише що проти дистанційного навчання-дебіли. Ідіть і самі працюйте у школі очно коли кожного дня є вірогідність заразитися коронавірусом

0 0

Категорически против дистанционки.

0 0

Дуже не хочеться дистанційного н-ня, його й самі учні не хотять. У нас , у сільській місцевості , не в кожного є сучасний пристрій, без якого на дистанційці ніяк не можна , гаджет🙄😟 Комп' ютерів тим паче немає. А якщо і є , то настільки старі , що від них мало користі. Але якщо ситуація ускладнуватиметься, то куди ж ми подінемося.Шкода дітей😢

0 0

Я проти дистанційного навчання- це не для дітей, а для батьків.

0 0

Додати коментар