Зараз працівники освітніх закладів можуть виходити на пенсію за вислугою років після досягнення 60-річного віку. У разі набуття необхідного педагогічного стажу роботи на рівні 55 років вчитель, вихователь або викладач також має законне право раніше піти на заслужений відпочинок.
Відомо, що до кінця 2023 року діяла вимога — для дострокового виходу на пенсію вчителю необхідно мати стаж 29 років і 6 місяців. Сьогодні ж, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», щоб вийти на пенсію після досягнення 55-річного віку, вчителям потрібно мати більшу кількість трудового стажу. Таким чином, за новою вимогою українського законодавства з 1 квітня 2024 року та після цієї дати – педагог повинен мати не менше 30 повних років стажу у вказаній сфері, аби вийти на пенсію за вислугою років. Нагадаємо, що пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію. Виплати можуть припинитися за умов повторного працевлаштування на роботу на будь-яку іншу роботу педагогічного спрямування.
Як буде рахуватися розмір пенсії?
Відомо, що з січня цього року змінилися розміри мінімальної та максимальної пенсії в Україні:
✔ мінімальну пенсію з 1 січня 2024 року підвищили разом зі зростанням прожиткового мінімуму — тепер вона становить 2361 грн;
✔ максимальної пенсії також торкнулося підвищення — оскільки ці виплати виплачують у десятикратному розмірі, то вона нині на рівні 23 610 грн;
✔ середня пенсія в Україні 2024 року становитиме до 6 тис. грн, 2023 року вона становила 5 311 грн.
За інформацією Пенсійного Фонду України розрахунок пенсії для педагогів здійснюється з урахуванням середньомісячного заробітку, одержуваного перед припиненням роботи. Обчислюється коефіцієнт стажу та коефіцієнт середньомісячного заробітку і залежно від цих двох факторів встановлюється розмір пенсії. Відповідно, вчитель, який отримує більшу зарплату та має великий стаж роботи — буде мати більшу пенсію.
Коментарі
Отже, за вислугою років на пенсію можно піти лише при досягненні 55 років? А якщо ще не виповнилось 55 - ні? (Стажу педагогічного вже є 30 років) .
Мене також цікавить У мене є стаж 30 років , але немає 55 років
Який період робочого часу враховують для нарахування пенсії за вислугу років?
Цікавить чи не можна швидше піти за вислугою,якщо стаж 30 р.вже є,чи тільки після 55 і який період враховується при нарахуванні такої пенсії
Дівчата - "вчительки", ви про що? Як можна погоджуватися на середню пенсію в 6000 грн., якщо нам обіцяли зарплату 4 тис дол.... То, яка має бути ,,пенсія"?! Включіть мізки... Згадайте за кого голосували в 2019 і до чого призвела... ваша "професійна" тупість, ницість... відсутність критичного мислення, "усталость от войни"... І якимиб КОМПЕТЕНТСТНОСТЯМИ глобально, ви не напрягали учнів... почніть з себе...
Не вводьте людей в оману!!! Пенсійне забезпечення здійснюється з урахуванням вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який вступив в дію з 01.01.2004. Відповідно до ст. 26 цього Закону визначено, що право на пенсію за віком відбувається після досягнення 60 років та наявності необхідного стажу. Наприклад для виходу на пенсію за віком в 60 років в цьому році необхідно мати не менше 31 року страхового стажу. Пенсія за віком та пенсія за вислугу років - це різні види пенсії. В Законі України "про пенсійне забезпечення" передбачено право на пенсію за вислугу років і була сітка з необхідним стажем (п. "е" ст.55) Водночас!!!! Відповідно до п.2.1. Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Особам, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (набув чинності 11.10.2017) мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення". На 11.10.2017 для виходу на пенсію за вислугу необхідно було мати 26 років та 6 місяців стажу, який дає право на пенсію за вислугу років (наприклад педагогічний стаж). Отже, для призначення пенсії за вислугу років необхідно мати станом на 11.10.2017 вислугу років 26 років 6 місяців. А досягнення віку для призначення пенсії за вислугу років взагалі не потрібно.
Зрозуміла, що нічого не зрозуміла. І всіх бачу це цікавить. Трудового стажу є 30 р., але мені 48 років, то чи можу я йти на пенсію за вислугою років?
Якщо у вас на 11.10. 2017 року є 26 років і 6 місяців педагогічного стажу, то маєте право оформити пенсію не враховуючи вік. Якщо на той час у вас менше ніж 26 років і 6 місяців, то тоді має бути не менше 55 років вам.
Перше речення уже вводить в оману... ".... На пенсію за вислугу років після досягненні 60 років ...." Та в 60я піду у звичайну,по віку...
На пенсію за вислугою років дійсно йдуть по розрахункам на 17 рік. Я 1987 рік закінчила школу і відразу інститут, який не входить до педстажу. 1991 рік початок трудової діяльності. І мені вже не вистачило 6 місяців на 17 рік. Тобто працювати в школі треба з 1990 року, або раніше.. А всі інші в пенсійному фонді рахуються за таблицею. ( я не знаю як) . Але я 1970 року, маю стаж 32 роки на вислугу можу піти по досягненню 54 роки 6 місяців. Ось так, може мій досвід у цій ситуації , допоможе вам .
Маю стаж 37 років ,мені 56 років ,чи можу я вийти на пенсію за вислугою років.
Цікавить чи 01.01.2024.року не ввдмінили,10 окладів при виході на ренсіюза віком
На даний час мені 54 роки, педагогічний стаж 30 років і 10 місяців . Як я зрозуміла то я при досягненні 55 річного віку я маю право піти на пенсію?
Добрий день!Мені 55років,педстаж 26 років,плюс 8 років на другій роботі,не можу я оформлятися на пенсію.
Я вчитель-пенсіонер за вислугою років з 2019 року. Місяць назад мені виповнилося 60. Зараз я за кордоном і повертатися поки що нікуди, бо з Маріуполя. Як перейти від пенсії за вислугою до пенсії за віком і як скористатися поновленим коефіцієнтом середньої заробітної плати за 2024 рік? Хотілось би отримати контакти людей, які цим питанням займаються
При переході на пенсію за віком з вислуги років застосовується середній заробіток по н/г такий як і при виході на пенсію у 2019 році, не зміниться! Читайте с.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" 1058-IV від 09.07.2003 року
Скажіть, будь ласка, для виходу на пенсію у 55 років треба 30 років педагогічного стажу чи страхового?
Поясніть, будь ласка, на який саме закон посилаються автори, коли пишуть таку інформацію в статті : " Таким чином, за новою вимогою українського законодавства з 1 квітня 2024 року та після цієї дати – педагог повинен мати не менше 30 повних років стажу у вказаній сфері, аби вийти на пенсію за вислугою років." Мені повних 56 років, маю 32 повних роки педагогічного стажу. Звернулася в пенсійний фонд з проханням оформити пенсію за вислугою оків. Відмовили. Бо повідомили, що не існує такого закону. Завимагали назву та статтю закону. Допоможіть розібратися.
Аналогічна ситуація. Мені 55 і маю 32 роки педагогічного стажу. У пенсії за вислугою років відмовили, бо станом на 11.10.2017 не було стажу 26,6 років.
Мені зараз 59 років.У 2019 році оформилася на пенсію за вислугою, але продовжувала і продовжую працювати зараз.Чи буде перерахунок пенсії на наступний рік, коли мені виповниться 60 років?
Якщо у Вас на 11.10.2017 року немає стажу 26 років 6 місяців, Ви не зможете вийти на пенсію за вислугою років!Нараховують стаж у Пенсійному фонді спеціалісти.Після цієї дати пенсію за вислугою років відмінили.Тому пізніше вона не нараховується.
У Законі "Про пенсійне забезпечення" вказані також і дати виходу на пенсію після 11.10.2017 року і вік, і збільшення терміну трудового стажу. Може хто знає посилання на норму Закону, яка скасовує пенсію за вислугою років після цієї дати.
Додати коментар