Використання залишків освітньої субвенціі на матеріально-технічні потреби закладів та установ освіти

Використання залишків освітньої субвенціі на матеріально-технічні потреби закладів та установ освіти
Дата: 28.11.2022

Фінансовий відділ, проаналізувавши освітню субвенцію, яка була виділена на 2022 рік, бачить, що є залишки. Ці залишки освітньої субвенціі цього року можна використати на матеріально-технічні потреби закладів та установ освіти?

📝Загалом, поняття "залишки коштів за освітньою субвенцією" та напрями, на які можуть використовуватися ці кошти, визначаються Бюджетним кодексом України (частина четверта статті 1032) та Порядком та умовами надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 6 (пункт 3 Порядку).

📎 Відповідно до вищезазначеного бюджетного законодавства, залишки коштів за освітньою субвенцією формуються на кінець бюджетного періоду, зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, зазначених у частині першій статті 1032 БКУ.

📎 Бюджетний період для всіх бюджетів становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року (ст. 3 БКУ).

🔶 Таким чином, на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, зазначених у частині першій статті 1032 БКУ, у 2022 році можна використовувати залишки коштів за освітньою субвенцією, які склалися на кінець 2021 року.

А от щодо освітньої субвенції, яка надається місцевим бюджетам у 2022 році, відповідно до закону про Державний бюджет України на 2022 рік, то вона спрямовується лише на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників визначених закладів освіти. Залишки коштів такої субвенції на кінець бюджетного періоду сформуються лише в кінці 2022 року.

📎Довідково: відповідно до закону про Державний бюджет України на 2023 рік, планується здійснення Кабінетом Міністрів України перерозподілу залишку коштів за освітньою субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам, які утворяться на рахунках місцевих бюджетів на кінець 2022 року.

U-LEAD консультує Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар