З вересня в українських школах запровадять "уроки щастя" - Олена Зеленська

З вересня в українських школах запровадять "уроки щастя" - Олена Зеленська
Дата: 07.07.2024

«Уроки щастя» – так в українській адаптації називається американський курс із соціально-емоційного навчання Well-Being. Рада розповісти, що з вересня його запустять у наших школах для учнів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Чому саме щастя? Бо курс розкриватиме найважливіші знання й навички, без яких неможливе щасливе, змістовне, плідне життя. Зокрема, у ньому йтиметься про:

📍 уміння будувати стосунки з людьми (щастя та стійкість нерозривно з цим пов’язані);

📍 творчість і вміння бути творцем свого життя;

📍 «людинознавство» – про розуміння того, що означає бути людиною;

📍 уміння любити, співчувати, жити гідно та бути вільним;

📍 мудрість і те, як зростати в ній, вміння осмислювати життя та досвід;

📍 цінності й те, як важливо знати сенси життя;

📍 емоційну компетентність – важливість емпатії, емоційного інтелекту, щоб розуміти емоційні потреби та почуття, як власні, так і свого оточення;

📍 ментальне здоров’я, розуміння того, як дбати про нього.

Живемо в часи, коли подібні навички не менш важливі, ніж знання математики чи біології. Особливо навички піклування про ментальне здоров'я – тому вітчизняні фахівці адаптують курс до українських реалій, адже вони, на жаль, зараз кардинально відрізняються для наших дітей.

Дякую всім причетним до впровадження цього важливого курсу та бажаю освітянам плідної роботи з ним.

Вподобайкі:

20
4
0
19
6
9
7

Коментарі

Вчитель

Уроки щастя повинні вести щасливі вчителі ..

Ольга

Залишається тільки створити Міністерство щастя… Сумно, що наші керманичі не хочуть спускатися на землю. Чи, може, саме вони, щасливі, й будуть проводити ці уроки.

Галина

Уроки даного спрямування мають вести практичні психологи. Не рекомендовано для адміністрацій, а призначено на рівні МОН. В іншому випадку знову «гарне» стане «як завжди» ❤️

Антон

А от цікаво: грошей на вивчення літератури немає, а чергової дурості є??? Скільки ж будуть коштувати місцевим бюджетам забаганки багатих під час війни???

Надія

А до цього всього додасться ще один пункт обов`язкової звітності, яка пресингує вчителів.

Олександр

Одна леді ввела ХАСП, друга - інклюзію, третя - уроки щастя... Краще б не сунули свого носа в освіту!!!

Наталія

Це,мабуть,буде 9 урок у розкладі,і всі відразу стануть щасливими. Ніхто не чує того,що треба дітей розвантажувати.Якщо вводите уроки щастя,то вилучте щось інше.

Наталя

Кількість годин літератури скорочують, адже з дітей, які читають, виростають дорослі, які думають. Саме літературу називають "людинознавством"! Саме на цих уроках діти вчаться співпереживати, пізнають світ стосунків, вчаться вірності в дружбі й любові...

Лада

Ідея хороша, але навіть в учнів 1 класу вже буває 5 уроків! Куди ще? На ЯДС є подібні теми. Про це можна говорити (і говоримо) на ранкових зустрічах. Щоб діти країни були щасливі, потрібно не уроки та тренінги проводити!!!

Ольга

А взагалі, як можна було Клопотенко довірити реформу шкільного харчування??? Людина, яка вважає себе психопатом, добре ставиться до маньяків і не проти канібалізму!!! ( з його інтерв'ю) Їжа не смачна, назви красиві, а діти все майже викидають, приходять голодні, дома на їжу налітають..Директори бояться про це говорити, бо " не виконають державну програму.. "

Наталія

Таке враження, що перед тим, як озвучувати подібні ідеї, їх ініціатори взагалі головою не думають. Щось типу "Боже, як гарно звучить!" і ляпають це у відкритий простір. Навіть не думають про підготовку відповідних фахівців (вчителі-то в нас креативні - щось придумають), ні про підручники, ні про доцільність взагалі впровадження цього предмету, адже в програмі є етика, література, громадянська освіта. Просто ще одна ідея "цікаво" витратити кошти??? А про вчителів, про дітей хтось подумав? Недавно тільки ржали, що орки ідею продвигають зі своїм міністерством щастя, а тут свої подібне проголошують.... 😡

Ne vazluvo

Я думаю на таких уроках потрібно посидіти коментаторам, бо там і з ментальними здоровʼям і з емоційною компетентністю проблеми

Богдана

Ця ідея прийшла зразу після масованого обстрілу Києва?

Оксана

Тільки люди далекі-далекі-далекі....від освіти можуть про такі "уроки щастя" говорити! Або це просто "от я щось гарне скажу,щоб мені оплески були"... Теперішня влада так принизила освіту і вчителів,що далі вже нема куди! Оклад вчителя менший за мінімальну зарплату,то наша влада думає "може забагато вчителі заробляють,може їм ще якісь обов'язки придумаємо!" Підручники для учнів 5-6 НУШ до цього часу не з усіх предметів є! А ті,що є,то з помилками!!!!

Олександр

Складається враження, що освіта - це прохідний двір.

Таїса

Сьогодні охмадит отримав урок щастя.У нас одні крайності. То усім англійську вивчати, то фінансову грамотність, то нове меню у школах, а тепер ще і щастя. Що ще придумає Зеленська? Нехай попрацює у школі, тоді і буде їй щастя.

Тетяна

Якщо "уроки щастя" то і має бути відповідно "міністерство щастя"це щось за Орвеллом"1984 рік".

Галина

Хвора на голову, нехай ще в Клопотенка запитає, які уроки проводити ...😡😡😡

Я

Знову чергова маячня. Їхні фантазії не знають меж. На жаль, це не має жодного стосунку до освіти. Наша перша лєді живе в своєму світі, далекому від реальності. Краще б вона не лізла із своїми ініціативами. Цікаво, а є вже фахівці, які зможуть викладати цей надважливий предмет? Хто буде їх готувати? Перша особисто?

Тетяна

Справжнє щастя для всіх українців - це закінчення війни!!!

Наталя

Те, що американцям щастя, українцям - тригер. Доволі епічно виглядатиме урок щастя в укритті, або просто перерваний повітряною тривогою. На 100 % впевнена, дітей зайвий урок в розкладі лише дратуватиме. Може все-таки зараз краще гроші на щось більш актуальне витратити??!!!

Лілія

Я - вчитель української літератури. Зміст усіх творів наповнено щастям і нещастям. На уроці літератури вчимо розуміти вчинки персонажів, даємо характеристику, показуємо правду і кривду, чітко вирізняємо щастя в житті героїв творів. Та за один урок не встигаємо зрозуміти , де ж те щастя Спочатку створіть розумну програму з української літератури, щоб охоплювала всі епохи. Не забувайте про літературу рідного краю. А кількість годин? Це ж жах! На вивчення поетичного твору 5 годин,а прозового -2. Я щаслива жінка, але нещаслива матір. У дітей не склалося, як у мене, бо бачили в родині тепло і не зрозуміли зло. Про яке щастя я зможу говорити учням? Тому хай навчить розуміти щасливе життя література. Вона завжди була прикладом у вчинках. Щасливий вчитель може раптом стати нещасливим. Як він зможе говорити дітям про щастя,коли серце плаче. Отже, почнеться брехня. Господи, хай спочатку дочекаємося Перемоги. Бережи Господь тих, хто захищає Україну!

Ірина

Для кожного громадянина нашої країни щастя- це перш за все мир, спокій і впевненність у власній безпеці та безпеці рідних. Не менш важлива матеріальна стабільність, дім, робота у батьків тощо... То поки ми всі цього не маємо-про які ,,уроки щастя,, можна говорити. Це знову брехати, вибачте, самому собі і дітям...

Додати коментар

Новини:

Поділитися: