Затверджено Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти

Затверджено Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти
Їдальня Дата: 08.11.2020

Мінекономіки затвердило Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти https://bit.ly/3jZa8pD.

Методичні рекомендації допоможуть в організації і проведенні закупівель, які здійснюються у сфері харчування в закладах освіти, в частині:

 • підготовки тендерної документації;

 • визначення характеристик предмета закупівлі;

 • встановлення кваліфікаційних критеріїв для учасників закупівель;

 • переліку документів, які необхідні для підтвердження відповідності встановленим кваліфікаційним критеріям.

Методичні рекомендації ґрунтуються на вимогах Закону України “Про публічні закупівлі” і враховують особливості, які містить Закон України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Також Мінекономіки дослідило організацію шкільного харчування у 500 міських та сільських шкіл, у яких навчається понад 300 тис. учнів. Метою обстеження було виявлення всіх проблемних аспектів на ланцюжку від виробника харчових продуктів до отримання учнем готової страви. В тому числі – підходи до організації харчування, наявність дієтичних столів, стан дотримання вимог безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, стан приміщень та обладнання, рівень забезпечення гарячим харчуванням.

В результаті обстеження закладів виявлено низку ключових проблем, зокрема:

- відсутність харчування для дітей з особливими харчовими потребами (дієтичні столи);

- низька динаміка запровадження та використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР);

- зношене та застаріле обладнання;

- низький рівень обізнаності щодо повноцінного харчування;

- недостатній рівень знань в частині закупівлі харчових продуктів.

Звіт, результати зрізу: https://bit.ly/352Wz4j.

Презентація: шкільне харчування: https://bit.ly/3mW4lmL.

Наказ Мінекономіки від 30.10.2020 р. №2208 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо методології особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти"

Слідкуйте за новинами також у:
Поділитися:

Коментарі

Додати коментар