МОН запевняє, що чим довше вчитися, тим буде вищим дохід у дорослому віці.
Учора під час презентації дослідження рівня освітніх втрат пролунало припущення, що 12-річна система освіти може з’явитись в українських школах найближчим часом.
Це підтвердив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.
Він повідомив, що наразі проходить стадія обговорення і запевнив, що відбуватиметься комунікація з суспільством щодо запровадження додаткового року навчання в школі.
"Неможливо так, щоб ми прокинутися наступного ранку і почали навчатися у 12-річній школі", — зауважив заступник міністра.
Він додав, що Міносвіти проводить широке коло консультацій як із суспільством, так і з громадськими організаціями та науковим середовищем.
Вітренко нагадав, що 11-річна школа залишилася в Європі лише в одній країні — це в Україні. На інших територіях наших сусідів 11-річна школа функціонує лише в росії та білорусі. Відповідно, якщо ми беремо досвід європейських країн, куди намагаємося потрапити, маємо почесне право кандидата в члени Європейського Союзу, то в Євросоюзі іде такий розподіл, що стосується з кроків і термінів навчання.
Заступник міністра привів приклад, що із 19 європейських країн, які мають 12-річку , у 17 країнах функціонує 13-річна система повної середньої освіти, дві країни мають 14-річну систему повної середньої освіти. А Ірландія має 15-річну систему повної середньої освіти і всі учні повної загальної середньої освіти там закінчують навчання у 18 років.
Він назвав спекуляцією та неправдою, що діти закінчуватимуть школу у віці за 20 років.
За словами вітренка, вплив 12-річної системи освіти розподіляється на декілька аспектів:
✔ соціальний вплив на суспільство в цілому;
✔ економічний вплив на людину.
"Додатковий рік освіти в середній школі збільшує дохід дорослої людини в тій чи іншій країні на 8%. Це офіційні дослідження ЮНЕСКО. Макроекономічна продуктивність праці в країні з 12-річною системою освіти зростає на 6,2%. Тобто термін освіти протягом здобуття повної загальної середньої освіти лише позитивно впливає як на економіку, так і на людину в цілому", — зазначив Вітренко.
Він зауважив, що коли люди говорять про 13-15 років — це якісь страшні цифри, але ж очевидно, що у цей термін врахований і дитячий садочок.
"Це і дошкільна освіта, і початкова освіта, і базова середня, і повна середня освіта. Але 15 років, то я думаю забагато, а от 12 років — саме той термін, на який можна зголоситися і який буде досить ефективним для навчання українських дітей", — наголосив заступник міністра.
Окрім того, він повідомив, що найближчого місяця МОН представить величезну карту реформ повної системи освіти України.
Коментарі
А чому ми повинні зрівнятися га інші європейські країни.у нас освіта саме краща.як це зменшити години точних наук і добавили рік до 12 річної освіти.Буде так як із медициною.Приїзжають із тої самої Європи на один день і саме перше летять у лікарню.щоб пройти лікарів.полікувати зуби.отак із осві
Додати коментар