14 лютого - день святого Валентина: матеріали до свята

14 лютого - день святого Валентина: матеріали до свята
Дата: 07.02.2024

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі.

10 цікавих фактів про День святого Валентина

1. День Святого Валентина — це не тільки день закоханих. 14 лютого святкують Міжнародний день дарування книг, День комп’ютерника, початок Великого посту у західних християн, день заснування YouTube і День душевного здоров’я. У цей день німці прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.

2. Валентин — один з перших християнських проповідників. Він таємно вінчав військових, яким римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв одружуватися. Тому що армія відчувала нестачу солдатів, а це заважало войовничому імператору втілити в життя свої плани. Після цього Валентина взяли під варту, а згодом і стратили 14 лютого.

3. Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань дружині. І до цього дня всі охочі можуть в цьому переконатися — записка зберігається в Британському музеї.

4. Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною — Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої - оперної діві Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х років.

5. У ХIХ столітті психіатри прописували шоколад своїм пацієнтам, що страждають від нерозділеного кохання. Так Річард Калбурі придумав першу коробку шоколадних цукерок.

6. Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх не багато не мало — 14 мільйонів, не рахуючи туристів.

7. За кількістю продажів валентинки стоять на другому місці за популярністю після різдвяних листівок. Найчастіше листівки для другої половинки купують жінки.

8. Більша частина валентинок анонімна, написана справа наліво або лівою рукою і не має зворотної адреси. Все це лише додає загадковості.

9. Виявляється, для тварин День святого Валентина теж свято. Щорічно в цей день понад дев’ять мільйонів чоловік купують подарунки для своїх домашніх улюбленців.

10. Саме в День святого Валентина відбувається найбільше пропозицій руки і серця.

Як святкують День закоханих у світі: традиції в різних країнах

Франція 

Діти тут не обмінюються святковими листівками, а колегам чи друзям не дарують подарунки. У Франції 14 лютого присвячене лише дорослим й закоханим людям.

Французькі пари дарують одне одному шоколадні цукерки, квіти, ювелірні прикраси, рідше – алкоголь. Вечір у День святого Валентина традиційно завершується романтичною вечерею. 

14 лютого в деяких паризьких музеях та парках проводять спеціальні заходи, а багато ресторанів пропонують святкове меню до Дня закоханих. Для охочих зробити вечір особливим, у Парижі є багато кабаре, які влаштовують спеціальні шоу з нагоди свята.

Словаччина 

Тут до Дня святого Валентина створили "банк кохання". Розмістили його в музеї, присвяченому найдовшій у світі поемі про кохання – в Будинку Маріни у місті Банська Штявниця. 

В приміщенні жила Марія Пишлова, кохана словацького поета-романтика Андрія Сладковича. У 1846 році чоловік присвятив їй поему "Маріна", яка налічує 2910 рядків. 

В День святого Валентина, 14 лютого, сюди приходять закохані й можуть "зберегти" своє кохання назавжди, залишивши фотографії, любовні листи, каблучки чи квитки в кіно з першого побачення. Спеціально для цього сховище містить 100 тисяч крихітних шухляд.

Також в музеї є "любов-метр", який нібито вимірює силу кохання пари. Закохані тримаються за руки чи цілуються, а іншою рукою тримають спеціальну ручку, яка вимірює рівень почуттів в їхніх тілах. В результаті, пара отримує свій вірш від Маріни.

Фото: Marína House

Індія 

Уряд Індії закликав людей відмовитися від традицій Дня святого Валентина та присвятити цей день коровам. 

14 лютого оголошено Днем обіймів корів, – людей закликають брати й обіймати тварин. З такою пропозицією виступив уряд країни, додавши, що обійми з коровою "принесуть емоційне багатство" й "збільшать індивідуальне та колективне щастя". Таким чином, хочуть мінімізувати вплив "західної цивілізації", яка, на думку урядовців, збільшилася, попри давні традиції Індії.

Корови є священними в індуїзмі, яку проповідує більшість населення Індії. Ці тварини вважаються священними по всій країні.

До того, 14 лютого на вулиці міст виходили індуїстські націоналісти, які виступали проти свята кохання. Активна кампанія щодо заборони цього Дня закоханих розгорнута й у соціальних мережах, користувачами яких є активна молодь.

У 2015 році крайня права індуїстська політична партія погрожувала змусити одружитися людей, які публічно проявляють свої почуття. Згідно з покаранням, після імпровізованого весілля мало б бути публічне святкування. 

Данія 

Тут є традиція під назвою Gækkebreve, що у в перекладі означає "лист з підсніжником". Зазвичай це романтичний вірш, написаний на вирізаному вручну папері, де ім’я відправника зашифроване крапками. 

Фото: Isabellas

Традиційно до листа додається підсніжник. 

Адресат повинен розшифрувати літери імені, аби дізнатися свого таємного шанувальника, і якщо в нього вийде, відправник має нагадати про себе у Великодню неділю, – подарувати тому писанку.  

Індонезія

Тут вважають, що День святого Валентина заохочує молодь до випадкових статевих стосунків, тому влада регіонів Індонезії, де проживає найбільше мусульманського населення, заборонила його. 

Водночас в країні мешкають значні християнські та індуїстські меншини й понад 220 мільйонів мусульман сповідують помірковану форму ісламу. Відтак, в столиці країни Джакарті та інших містах, де День святого Валентина таки став популярним, 14 лютого можна побачити святкову атрибутику. 

Японія та Південна Корея

В країнах Східної Азії 14 лютого – це головне чоловіче свято. В цей день жінки дарують колегам та друзям чоловікам різноманітні фігурки з шоколаду. А для найрідніших – роблять їх самостійно.  

Giri choco й honmei choco, наприклад, – найпопулярніші подарунки в Японії. Перший дарують колегам та друзям, а другий – коханому. Вважається, що чим ближчі стосунки, тим більше шоколаду має бути в подарунку.  

Фото: Getty Images

Рівно через місяць в цих країнах святкують "Білий день", коли чоловіки мають вітати жінок. Згідно з традицією, в подарунку має бути білий шоколад, адже цей колір асоціюється з чистотою та невинністю. 

Ще через місяць, – 14 квітня – в Кореї відзначають "Чорний день". Його присвячують всім тим, хто не отримав жодного подарунка під час попередніх двох свят. Одинці й одиначки збираються разом і їдять "чорну локшину". 

Китай

Про свято 14 лютого тут не чули, адже китайці мають свій День святого Валентин. Його називають "Ніччю сімок" й відзначають на 7 день 7-го місяця року згідно з китайським календарем. 

Цей день пов’язаний з романтичною легендою про Нолана та Чжин – їхня любов не отримала благословення й закохані були заслані на протилежні береги річки. Але раз на рік зграя птахів утворювала міст й Нолан та Чжин таки зустрічалися.  

Втім, це не єдине свято закоханих – День святого Валентина також відзначають 5 травня або, як кажуть китайці "520". В перекладі воно звучить як "я тебе кохаю". 

Обидва ці дні в Китаї не є офіційними святами, втім є абсолютно унікальними в світі. 

Норвегія 

Норвегія твердо включила День святого Валентина у свій щорічний календар. Це стало великою подією для норвежців, особливо для молодшого покоління, яке напередодні свята із задоволенням купує троянди, замовляє страви, деякі навіть готуються зробити пропозицію своєму партнеру. 

Існує давнє повір'я, що саме в цей день птахи спаровувалися, аби народити потомство. І тому зараз, якщо норвежець бачить пару крилатих на День святого Валентина, він переконаний, що знайшов справжнє кохання. 

Саудівська Аравія

День святого Валентина тут святкують, починаючи з 2016 року. До того, прояви любові в публічних місцях каралися законом, а свято як і продаж святкової атрибутики були під забороною. Подейкують, що в країні навіть існував чорний ринок червоних троянд. 

Сьогодні, в День святого Валентина на вулицях міст можна бачити квіткарні, святкові листівки, кульки з сердечками й інші подарунки. 

Фото: Getty Images

Швеція

У Швеції День святого Валентина називається "alla hjärtans dag", що означає "день усіх сердець". Місцеві люблять солодке, а 14 лютого цього вдвічі більше: шведи обмінюються тістечками, цукерками та желейними сердечками.

 

Оформлення класу

✔ Розтяжка «З ДНЕМ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА!» (завантажити

✔ Розтяжка «З ДНЕМ ЗАКОХАНИХ!» (завантажити

✔ Розтяжка "День Святого Валентина!" (завантажити

✔ Оформлення до Дня Святого Валентина (завантажити

✔ Амурчики для оформлення приміщення до Дня святого Валентина (завантажити

✔ Оформлення до ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА (завантажити

✔ Плакат "З Днем святого Валентина" (завантажити

✔ Прикраси на день СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА (завантажити

 

Аплікації, розмальовки, листівки

✔ Розмальовки до дня Святого Валентина (завантажити

✔ Шаблони поробки-розмальовки (завантажити)

✔ Шаблони поробки-розмальовки (завантажити

Розмальовки до ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА (завантажити)

Декорація/поробка до Дня святого Валентина (завантажити)

✔ Аплікація "Собачка з кулькою-сердечком" (завантажити

✔ Сердечко подяки (завантажити

✔ Валентинки (завантажити)

✔ Валентинки для захисників України (завантажити)

 

✔ Листівка "Речі, які я люблю" (завантажити

✔ Вітаночка до дня святого Валентина (завантажити

✔ Листівка до Дня святого Валентина (завантажити

✔ Святкова газета (завантажити

✔ Валентинки своїми руками

✔ Цікава ідея власноруч на День Святого Валентина

✔ 5 чудових ідей Валентинок (виробів своїми руками на День святого Валентина)

✔ 3d валентинка своїми руками

Презентації

✔ Великі українці, про кохання... (завантажити)

✔ Презентація "Про святого Валентина і не тільки..." (завантажити

✔ Презентація до свята " День Святого Валентина" (завантажити)

✔ Презентація "День святого Валентина: історія свята" (завантажити

✔ Презентація «День Святого Валентина» (завантажити

✔ Презентація «День святого Валентина» (завантажити

✔ Презентація "День святого Валентина." (завантажити

Квести, ігри, грамоти

✔ Матеріали до свята День святого Валентина (завантажити

Матеріали містять сценарій квесту до Дня святого Валентина під назвою "Кохання до Батьківщини". Окрім сценарію є готові 4 карти-маршрути (для чотирьох команд), маршрутні листи для учнів, наочний матеріал для завдань.

✔ Вебквест до Дня Святого Валентина (завантажити)

✔ ІГРИ ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА (завантажити)

✔ Дидактична гра "Знайди тінь" (завантажити)

✔ Грамота до дня святого Валентина (завантажити)

 

День святого Валентина: розтяжка, ігри, вікторини і завдання від EDUC

✔ Патріотичні валентинки для власних записів (завантажити)

✔ Патріотична 3D-валентинка "З любов'ю до України!" (завантажити)

✔ Розтяжка "День святого Валентина" в високій якості для друку (завантажити)

✔ Інтерактивна вікторина Казкові історії кохання до Дня святого Валентина (завантажити)

✔ Урок-гра "З любов'ю до казки!" до Дня Святого Валентина (завантажити)

✔ Інтерактивна тест-вікторина Традиції Дня святого Валентина (завантажити)

✔ Гра-вікторина "Мільйон валентинок" до Дня святого Валентина (завантажити)

✔ Зашифровані цікаві факти про День Валентина (завантажити)

✔ Доріжка ласкавих слів: дидактичний матеріал (завантажити)

✔ Валентинки-читанки: цікаві факти для дітей (завантажити)

✔ Математичні валентинки для 1 класу (завантажити)

✔ Математичні валентинки завдання на додавання і віднімання в межах 20 (завантажити)

✔ Математичні валентинки порівняння числа і числового вираза - завдання для 1 класу (завантажити

✔ Половинки валентинок: завдання на обчислення в межах 100 (завантажити)

✔ Зашифрований подарунок: картки для 3 класу (завантажити)

✔ В які сердечка «влучили» Амурчики? — завдання для 3 класу (завантажити)

✔ В які сердечка «влучили» Амурчики? — картки для 4 класу (завантажити)

✔ Валентинки: дидактичний матеріал — картки-розгортки в косу і широку лінію (завантажити)

✔ Фліпбук «День святого Валентина» (завантажити)

 

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: