Автор: Віктор Громовий, український педагог, освітній експерт, публіцист, шеф-редактор порталу "Освітня політика"
7 сторінок на кожного з 30 учнів... Дякуємо. Дуже дякуємо.
Маю всього 5 запитанячок до "змінотворців":
1. Скільки часу піде на кваліфіковане заповнення одного свідоцтва спочатку у вчителів-предметників, а потім у класного керівника, який має звести все це до купи?
2. Який відсоток батьків буде у отетофсьо вчитуватись? Скільки з них зрозуміє шовонотаке? Скільки часу вчителеві треба буде витратити на пояснення? І шо воно дасть для прориву до нової якості освіти?
3. Як буде оплачуватись додаткова робота освітян із заповнення такого свідоцтва(роздрукування на папері тощо) та додаткові консультації батькам і учням?
4. Чи відповідає ця "інновація" принципу економії праці, який є головною передумовою успішного розвитку освітньої сфери.
5. У кого це "списали" і чи там, де це списали, є дослідження, які підтверджують ефективність цієї практики. Які є підстави для переконання, що чужа не надто вдала практика, запрацює в українських умовах.
Про те, скільки коштів освоїли "агенти змін" з команди підтримки реформ та купи грантівських проєктів на розробку цього креатиффу немає сенсу запитувати...
Рубрика аналізуємо "Рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти".
https://mon.gov.ua/.../pro-zatverdzhennia-rekomendatsii...
P.S. Розвинуте заможне суспільство з'являється там і тоді, де і коли навчились продуктивно використовувати працю його членів.
На жаль, реформа тільки збільшила обсяги Сізіфової праці рядового учительства. Одна вчителька написала в коментарях, що «повна зневіра в НУШ з’явилась після того, як вручну заповнила 30 свідоцтва з 4-5 пунктами навчальних досягнень».
Реформи - це не тільки і не стільки про те, що нове ми будемо робити. Це перш за все про те, від якої дурної роботи ми відмовимось заради економії праці освітян. Реформа запрацює, якщо ми звільнятимемо місце для ефективних дій, замість того, щоб перевантажувати вчителя удаваними «інноваціями» та створювати псевдореформаторський хаос.
P.S.S. Прошу припинити обзивати наших "агентів змін".
Я, звісно, не переоцінюю інтелектуальні здібності ініціаторів цього божевілля, але вони далеко не ідіоти. Вони чудово розуміють, що роблять і для чого це роблять.
Було два шляхи впровадження реформи шкільної освіти.
Перший шлях: почати з реформи системи управління освітою, утвердження в громадській свідомості поваги до знань з тим, щоб здолати мотиваційну кризу, максимального розкріпачення вчителя, турботи про його матеріальне та психологічне благополуччя, реальної дебюрократизації, переорієнтації нашої педагогічної науки на обслуговування практичних потреб тощо. Це була б «довга дорога в дюнах», яка б зрештою призвела до появи сучасної освіти.
Другий шлях: проводити реформу заради реформи, точніше створювати ілюзію здійснення реформи шляхом формування привілейованої касти «агентів змін» та придворної тусовки, проведення усіляких шоу та заохочення фото-відосіко-звітоманії, подальшого затуркування та пригноблення вчительства, перенаправлення агресії не надто здорового соціуму в його бік, розпилювання грантів на продукування всілякого мотлоху тощо.
Це, звісно, шлях у нікуди, але якийсь час можна дурити суспільство (грантодавців тощо) і мати зиск.
Коментарі
Коли з'єднати вужа з їжаком вийде колюча проволока. Коли з'єднувати нашу ( радянську) систему освіти з іноземною вийде велика дурниця, м'яко кажучи. І не можна взяти одну галузь економіки і її змінювати, не змінюючи інші. Без сучасної матеріальної бази корінні зміни не можливі, а в Україні війна, війна на визнаження. Мізерна заробітня плата учителя аж зашкалює(порівняйте її із зарплатою помічника народного депутата). Учнів готують до роботи за кордоном,бо в Україні йде війна, планування на перспективу не проводиться.
В мене вже не має слів до цих "рехворматорів". Питання тільки одне. Ви прийняли остаточне рішення про знищення освіти в Україні, чи ще є шанс освіті вижити??? А можливо я щось пропустив і війна завершилася нашою перемогою. Ми відбудували зруйноване? Жах, жах і ще раз жах. Ганьба!!!!!!!!!!!
Подібне оцінювання в Болгарії....
МОН вже давно потребує зміцнення кадрового потенціалу від міністра до дрібного освітянського чиновника в районі та громаді! Вичистіть з МОН всяке сміття, направте туди професіоналів!
Згодна з автором , ця реформа добиває освіту, мотивації у дітей як не було, так і не буде, а бідному вчителю до всіх " інновацій" ще й такий груз тягнути(( А жити коли? Чи потрібно відмовитися від своїх родин, щоб встигати переробити цю нікому не потрібну роботу.
31 рік працюю в школі і весь час у стані,,реформування,,.Ось тільки результатів ,які були б на користь дітей, батьків і педагогів немає.І з таким підходом до освіти і освітян - не буде.Прикро, що на наших очах знищується наше майбутнє.Працювати стало просто неможливо.
В нашому МОН розуміють НУШ, як навіщо Україні школа. Тому проводять такі реформи.
Гуртуймося, бо ми того варті.
Все, що робить мон, зветься профанація та імітація діяльності. Час готуватися до поховальної процесії...
МОН, ви при своєму розумі?! Я думаю,що буде маса звільнень педагогів, скільки можна терпіти постійні реформаторські знущання,які ведуть до краху української освіти.
Готова підписатися під усіма тезами автора. Просто в яблучко. Цікаво, хтось з МОН моніторить наші коментарі, аналізує, бере до уваги чи їм пофіг - однак робитимуть те, що задумали (тут би варто якесь інше слово написати, бо думками тут і не пахне)? І взагалі, вони потім пам'ятають про свої видумки? Наприклад, чи пам'ятають вони, що вчителі мають вести ще журнали інструктажів, де сто разів треба прописувати одні й ті ж фрази, а сенсу в них взагалі нуль? І ще купа різного іншого сміття. Що ж стосується цих свідоцтв, в мене є ще одне питання: чим так відрізняється " має значні успіхи" і " демонструє помітний прогрес", щоб можна було це доступно батькам пояснити? А якщо дитина навчається не ідеально, але стабільно - це як оцінювати? А головне - це дійсно (як пише автор) ви впевнені, що це нововведення покращить якість освіти, а не просто забере у вчителя його безцінні час та сили?
Ми це все вже робимо 6 років Як ввели НУШ , так і заповнюємо такі свідоцтва
Галино, зважаючи на Ваш допис, думаю, що Ви працюєте в початковій школі, де у Вас максимум 32 учні, яких Ви добре знаєте, бо ведете в них майже всі уроки. Не кажу, що це просто, в початковій свої складності. Але факт такий - Вам слід оцінити роботу 32 учнів, та й то не думаю, що Ви в захваті А в старшій школі у вчителів по 300-500 учнів. Деяких бачиш раз на тиждень. І вкрай складно оцінити за вказаними критеріями. Особливо це стосується 5их класів : приходить до тебе раз на тиждень + - 120 новеньких дітей, деякі ще й пропускають уроки, і оцінюй!
"Агенти змін" щось шукають в "задньому проході" освіти, - і знайшли. Коли вже думати почнуть?
Складається таке враження, що приходить новий міністр і хоче знову реХворму по новому проводити, якусь дурницю від себе внести. Кожен наступний міністр виявляється дурніший за попереднього.
Підтримую автора повністю. Так і хочеться запитати у творців оцих реХворм, а заодно і в авторів програм та підручників: ви коли востаннє були в школі й бачили дітей? Таке враження, ніби ніколи.
Дурисвіти ламають освіту.
Найперше потрібна реформа МОН.Замінити тих дубів лісових.
Автори "реформ" - це люди, які бачать школу на відстані. Запропоновують "імітацію" змін, вважають, що Свідоцтво досягнень - це " рух" в освіті. Дайте можливість учителю творчо працювати, знаходити родзинки і мотивувати дітей, дайте час на якісну підготовку до уроків!!! Заполонили все звітами, ""бамаговтиратильством". Школа повинна бути святом, ковтком свіжого повітря для учителя, а не "канцелярщина"...
Новатори, які в школі жодного дня не працювали, нехай покажуть приклад: заповнять тих 7 сторінок на кількадесят учнів ще й поспілкуються з батьками, роз'яснюючи суть написаного. Учителів і так у школах не вистачає, а тепер народ масово буде "звалювать", дякуючи реформатором.
Про міністрів - ніби в мене з язика зняли. 30 років в школі, тільки вчимося і реформуємося. А результат нашої праці???... Подивіться на вступників педуніверситетів. Гірко і прикро. Про оплату взагалі мовчу. І про 5 відсотків премії щороку теж...
Шановні наші освітянські чиновники. Не знищуйте освіти. Знайдіть сили і мужності визнати помилки та провести дійсно реформу з найкращими цінностями, де в центрі буде дитина, вчитель, батько. І не копіюйте чужого, бо у нас є багато цікавого досвіду, на нього треба лише звернути увагу
Все, що прокоментоване,правда. Боляче, що не дітей вчити збирають наші,так би мовити,науковці, а як по- новому папери заповнювати. Жаль, що це для них головне.
МОН : сидять там людці, які ніколи не працювали в школах !!! Придумують таку глупоту, пишуть дисертації, а потім нав'язують її вчителям ,школам...Це-- жах якийсь !!! Вчителі і школи -- в СТОГНАЦІЇ, а не в Реформі НУШ !!!
У вчителів руки опускаються після таких 'РЕФОРМ". Всі з жахом чекають 1 вересня. Для вчителів грошей нема, а для таких "новацій" гроші знайшлися. Звільніть від паперів вчителі!!!. Дайте вчителю трохи пожити для своєї сім'ї.
Віддала школі 37 років життя і здоров'я. Втомлююсь так, ніби я вагони з вугіллям вигружаю. Приходжу після уроків, і просто відключаюся. Так важко стало працювати... Вже думала розраховуватися, але ж куди мене візьмуть на роботу в 56 років? Змінити ситуацію не можу. З жахом згадую про 1 вересня. ТЕРМІНОВО треба змінювати умови праці вчителя. Пенсійнний вік для вчителя має бути 55, а не 60 років. Чому не враховується "вигорання" при роботі з дітьми? Я одна виховую дитину. Грошей взагалі не вистачає. Як жити далі, просто не знаю.
Та пішли вони. Як працювали, так і будем працювати
Схоже на те, до це свідоцтво пішло від анкет ВЧК, НКВС, МВС, ФСБ, СБУ! Хто старше 50 років, Пам,ятає про анкети , які потрібно було заповнювати в різних ситуаціях!
Додати коментар