Які вступні іспити складають вступники до коледжів

Які вступні іспити складають вступники до коледжів
Вступ
Дата: 23.04.2024

Конкурсний відбір на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра у 2024 році проходить на підставі творчих конкурсів, індивідуальної усної співбесіди  або розгляду мотиваційного листа.

Програми індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів, а також вимоги до мотиваційних листів затверджують голови приймальних комісій закладів освіти не пізніше ніж через місяць після набрання чинності Порядком прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2024 році.

Програми індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів та вимоги до мотиваційних листів обов'язково оприлюднюються на сайтах закладів освіти. У програмах мають міститися критерії оцінювання підготовленості вступників.

Не допускається введення до творчих конкурсів завдань, що виходять за межі зазначених програм.

Форму проведення індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів заклад обирає самостійно з урахуванням необхідності створення безпечних і нешкідливих умов та дотриманням медико-санітарних вимог.

Матеріали вступних випробувань, включаючи відеозаписи співбесід та творчих конкурсів, зберігаються не менше одного року, потім знищуються, про що складається акт.

Вступ після 9-го класу

У 2024 році вступ на основі базової загальної середньої освіти (після 9-го класу) на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра може відбуватися у формі:

• творчих конкурсів;

• індивідуальної усної співбесіди;

• розгляду мотиваційних листів при вступі на контракт.

Вступ після 11-го класу

Вступ на основі повної загальної середньої освіти (після 11-го класу) може відбуватися у формі:

• творчих конкурсів;

• індивідуальної усної співбесіди;

• розгляду мотиваційних листів при вступі на контракт.

Вступ на підставі рівня кваліфікованого робітника

Вступ на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника також відбувається у формі індивідуальної усної співбесіди, творчого конкурсу або розгляду мотиваційних листів при вступі на контракт.

Які сертифікати ЗНО/НМТ можна використовувати при вступі

Замість проходження індивідуальної усної співбесіди вступник може подати результати зовнішнього незалежного оцінювання за 2021 рік в будь-яких комбінаціях або результати національного мультипредметного тесту за 2022-2024 роки.

У такому разі конкурсний бал вступника визначається як середній бал з двох предметів зовнішнього незалежного оцінювання (української мови та літератури / української мови, предмета на вибір вступника) з підвищенням на 25 відсотків, але не вище 200 балів, або середній бал усіх предметів національного мультипредметного тесту без використання вагових коефіцієнтів з підвищенням на 25 відсотків, але не вище 200 балів.

Складено на підставі чинного Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти.

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: