Якщо вчитель початкових класів має навантаження 21 годину, чи можна без згоди забрати 3 години фізкультури згідно з п. 74 інструкції №102?

Якщо вчитель початкових класів має навантаження 21 годину, чи можна без згоди забрати 3 години фізкультури згідно з п. 74 інструкції №102?
Вчителям
Дата: 23.09.2023

Якщо вчитель початкових класів має навантаження 21 годину, чи можна без згоди забрати 3 години фізкультури згідно з п. 74 інструкції №102?

📝 Відповідно до ст. 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту» норма педагогічного навантаження на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень. А розподіл педагогічного навантаження у закладі освіти затверджується його керівником. При цьому, педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти обсягом менше норми (18 навчальних годин на тиждень) встановлюється за його письмовою згодою.

📝 Також варто зазначити, що згідно з тією ж статтею 24 згаданого вище закону, перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів), що передбачається навчальним планом закладу освіти, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства про працю.

📝 Щодо норм, визначених пунктом 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, то вони стосуються випадків, коли навантаження вчителів початкових класів з незалежних від них причин є меншим за 18 годин на тиждень та не можуть бути застосовані до описаного в запиті випадку.

📝 Також звертаємо увагу, що відповідно до п. 4.2.7 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та Профспілками працівників освіти і науки України та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі вищої освіти на 2021–2025 роки, зареєстрованої 18.06.2021 за № 12, рекомендовано передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т. ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, інформатики лише спеціалістам за наявності об'єктивних причин та обов'язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п. 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. Також п. 4.2.9. зазначеного документу рекомендовано не допускати зменшення обсягу навчального навантаження особам передпенсійного віку.

🔶 Отже, педагогічне навантаження для вчителя початкових класів, що його затверджує директор при тарифікації на навчальний рік, повинно становити не менше 18 годин на тиждень. В даному випадку перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року здійснюється за умов, встановлених ст. 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту». З метою забезпечення продуктивної зайнятості педагогічних працівників можна також дотримуватись і рекомендацій Галузевої угоди.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Музика

Вчителі початкової ланки - багатостаночники: мистецтво ( музика), фіз-ра). Для чого ВУЗи випускають вчителів музичного мистецтва, коли вони його НЕ ВИКЛАДАЮТЬ тому, що не віддає вчитель початкової ланки, який може, але не знає як???

ІriS

Вчитель початкової ланки і хотіли би віддати часи музики, фіз- ри, і таке інше. Але де ж тому вчителю назбирати 18 годин основних предметів. Ось вони і добирають фіз- рою, музикою, мистецтвом. І сидять на голу ставочку. А директори не звертають увагу, що вчитель Початкової ланки паше як кінь з малечею, а більше ставки немає, звісно і грошей))) Дуже сумно, дуже. Система дуальна, не налагоджена . І все залишить , на жаль, від директора як людини, а не від твоїх професійних здібностей.

Марія

У мене питання якщо вчитель прийнятий на посаду вчителя зарубіжної літератури ,у нього навантаження на цій посаді 17,5 годин +3 години довантажена іншим предметом.Вчитель передпенсійного віку , у нього в прошлому році було 19 годин на посаді вчителя ,а цього року забрали 1,5 год основних годин чи це правомірно

Ольга

Якщо вчитель фізичної культури має 15 годин . А вчитель початкових класів, маючи 21 годину , не дає згоду віддати вчителеві фізичної культури години. То поясніть, чи має право керівник закладу без згоди вчителя початкових класів , догрузити вчителя придметника?

Людмила

Так, директор має право без згоди вчителя початкових класів довантажити вчителя фізкультури, якщо він має документ про право виковдання у молодших класах ( закінчив педучилище).

Мері

Прийшовши на роботу я отримала наказ на неповне навантаження.Пропрацювала у школі 30 років,наказ не змінювала.Маю диплом педучилища,ВУЗа .Багато років мала повне навантаження.А цього н.року-12 годин.Чи правомірно це?

Ірина

Якщо у школі є сумісники по математиці і в них є годин півтора або більше ставки, а у мене є ставка; чи можу я звертатися про довантаженння, без згоди цих сумісників.

Віра

Якщо все можна забирати у вчителя початкових класів ,то може вчитель мови та літератури заберуть навчання грамоти,вчитель математики - математику і так далі,то навіщо вчителі початкових класів,навіщо було вчитись в педучилищі,в інституті,і працювати майже 40 років?

Наталія

Вчитель працює по 18 годин на тиждень,і у нього 0,5 ставки за завідування школою Може він так працювати!Не багато годин?

Руслана

Кому надається заміна уроків у школі ? Хто має переваги ?

Ольга

Яку освіту повинен мати вчитель фізкультури щоб йому віддали уроки фізкультури у початкових класах без згоди класовода.Чи достатньо пройти лиш курси по нуш і закінчити фізкультурний внз.

Олена

Скажіть, будь ласка, чи має право вчитель початкових класів подати клопотання керівнику закладу про право викладати в своєму класі предмети образотворчого мистецтва, дизайну та технологій, музики? Чи може вчитель не підписувати тарифікацію, якщо його письмовоі згоди не було на передачу цих годин іншим вчителям?

Додати коментар

Новини:

Поділитися: