Чотири гри для веселих уроків іноземної мови

Чотири гри для веселих уроків іноземної мови
Дата: 15.04.2024

Ідеї для урізноманітнення освітнього процесу

Знання іноземної мови – must have для кожної освіченої особистості. І хоча у більшості шкіл уроки іноземної мови проводяться упродовж усіх років навчання, мало кому вдається опанувати мову на дійсно високому рівні. Чому? Бо більшість часу приділяється вивченню лексики та граматики, а на розвиток навички говоріння зазвичай відводиться дуже мало часу.

Шукаєте ідеї, як допомогти учням розговоритися? Пропонуємо добірку навчальних ігор, які урізноманітнять уроки та допоможуть розговоритися кожному з ваших учнів.

1. Name 7

Запропонуйте школярам цікаву гру-блукалку, попередньо об'єднавши їх у команди по 2-4 особи. Для того, щоб виграти, учням кожної з команд необхідно актуалізувати свої знання та встигнути відповісти правильно перш ніж сплине відведений час.

Що потрібно для гри: Попередньо підготуйте ігрове поле із запитаннями, гральний кубик, пісочний годинник (або таймер) та фішки відповідно до кількості команд.

Принцип гри: Кожна команда по черзі кидає кубик та переміщує фішку на відповідну кількість кроків на гральному полі. Після цього упродовж 30 секунд необхідно назвати 7 будь-яких предметів чи явищ, що вказані у гральній комірці поля.

Якщо учні все назвали правильно, то їхня фішка залишається на здобутій позиції, якщо ні – повертається на попереднє місце, а хід гри переходить до наступної команди. Перемагають ті учні, чия фішка першою дісталася фінішу.

Джерело: pinterest.com

 

За подібним принципом можна створити ігрове поле із запитаннями різного ступеня складності. Також за умовою гри може бути різна кількість обов'язкових відповідей (наприклад, не 7, а 5 або 3). Більше шаблонів із завданнями подібного типу ви можете знайти у Pinterest.

2. Dice game

Ця гра сприяє розвитку зв'язного мовлення. Для того, щоб здобути перемогу, учням щоразу потрібно не тільки актуалізувати словник, а й виконати відповідне завдання – скласти речення, відповісти на запитання, аргументувати власну думку та інше.

Що потрібно для гри: Знадобиться гральне поле із запитаннями, два кубики та декілька наборів фішок відповідно до кількості команд. Об'єднайте школярів у команди по 2-4 особи.

Принцип гри: Ігрове поле складається з 36 комірок із завданнями, що поєднані певною темою (наприклад, «Одяг», «Їжа», «Країни світу» та інше).

Кожна з команд по черзі кидає 2 кубики. Число першого вказує на порядковий номер комірки по горизонталі, другого – по вертикалі. Необхідно виконати завдання на їхньому перетині та закрити його фішкою, кольору своєї команди. Якщо випадає комірка «Постав запитання», вчитель чи гравці інших команд можуть скласти своє запитання за темою гри. Якщо будь-яка з комірок випадає повторно – хід пропускається та переходить до іншої команди.

Джерело: allthingstopics.com

Гра закінчується тоді, коли всі комірки закриті. Виграє та команда, чиїх фішок на ігровому полі найбільше.

3. Speaking cards

Опанувати іноземну мову – це не лише про словниковий запас, вміння читати та навіть не про знання граматичних правил. Ключове – розуміння мови на слух та вміння висловлювати власні думки, активно залучаючи свій словниковий запас. Тож гра Speaking cards – відмінний спосіб розговорити школярів.

Що потрібно для гри: Роздрукуйте попередньо створену чи завантажену колоду карток із тематичними запитаннями. На Pinterest можна знайти картки для різних рівнів – від початкового до просунутого.

Принцип гри: У цій грі немає переможців та переможених. Головна мета – навчитися будувати діалог, активно залучаючи попередньо вивчені слова.

Джерело: teflcourse.net

4. Role play

Найкращий спосіб дійсно засвоїти лексику – розіграти відповідну ситуацію у ролях.

Що потрібно для гри: Підготуйте та роздрукуйте набір карток із різноманітними прикладами комунікативних ситуацій. У такий спосіб можна розіграти приклади різноманітних життєвих ситуацій – похід до лікаря, замовлення таксі, покупки у магазині та інше.

Принцип гри: Об'єднайте учнів у пари чи у невеличкі групи, запропонуйте розіграти діалог в ролях, використовуючи опанований навчальний матеріал (лексику, певні граматичні конструкції та інше.

Джерело: en.islcollective.com

Ви можете створити карти самостійно або завантажити безкоштовно готові шаблони з Pinterest або Twinkl.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: