Уряд схвалив Стратегію розвитку читання на 2023-2032 роки «Читання як життєва стратегія», розроблену Міністерством культури та інформаційної політики. Її реалізація має створити умови не тільки для формування звички й потреби у читанні всіх українців, а й є складовою гуманітарної безпеки України.
На сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика почало поступатись споживанню «швидкої» інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню. Ситуація в Україні є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають.
Розроблення Стратегії зумовлене потребою кардинально змінити підходи до промоції читання. Читання має стати усвідомлено обраним дозвіллям, освітньою практикою та способом саморозвитку українців. Все це задля всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення.
Читання має об'єднувати українців, виконувати завдання національної консолідації, модернізації та розвитку української культури, зміцнення й розвитку нашого потенціалу. Також йдеться про підтримку українських видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження – зазначають у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Реалізація Стратегії відбуватиметься у три етапи за двома напрямами:
• «Підтримка та розвиток книжкової екосистеми», в результаті реалізації якого читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб;
• «Формування звички і потреби в читанні», в результаті реалізації якого люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.
Моніторинг та оцінку результативності реалізації Стратегії здійснюватиме МКІП із залученням представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та наукових установ.
Коментарі
Підручник для 5 класу 379 гривень. Це один тільки. Не думаю, що батьки в змозі купити 10 підручників. В цьому році не видали жодного. То хто будет читати? Може якісь програми розробити, щоб була можливість читати?
НАПОВНИТИ ШКІЛЬНІ БІБЛІОТЕКИ ЦІКАВИМИ КНИГАМИ. НАЙКРАЩА МОЖЛИВІСТЬ НАВЧИТИ І ЗАЦІКАВИТИ-ШКОЛА(ОСОБЛИВО ПОЧАТКОВА ).
Шкільним бібліотекам критично не вистачає художньої літератури. Шкільна бібліотека,це перша інстанція де діти можуть ознайомитися з дитячою літературою.
Шкільним бібліотекам не вистачає художньої літератури, учні не мають , що читати.
Сільські бібліотеки потребують оновлення фондів. Є такі села де шкіл немає єдиним закладом популяризації книги і читання є сільська бібліотека, яка є доступною для всього населення.
Додати коментар