У Києві відкрили «Простір реальних навичок» — сучасний освітній осередок з вивчення предмета «Захист України». Він обладнаний усім необхідним для якісного засвоєння навичок домедичної допомоги, цивільного захисту та інформаційної безпеки.
Простір створено на базі Фахового коледжу інженерії, управління та землевпорядкування Київського авіаційного інституту — з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України, реалізовано благодійним фондом savED за фінансової підтримки «Київстар».
«Ми оновлюємо зміст предмета «Захист України» та осередки для навчання, щоб діти мали простори для здобуття актуальних знань та навичок, необхідних в нашій реальності. Тут діти не просто вчаться діяти в екстремальних ситуаціях — вони вивчають технології, опановують основи кібербезпеки, домедичної допомоги, цифрового захисту тощо. Це надзвичайно важливо в умовах технологічної війни», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.
У новому освітньому просторі діти зможуть поглиблено вивчати не лише теорію, а й брати участь у практичних заняттях з викладачами. Окремо в осередку проводитимуть заходи для професійного розвитку вчителів та зустрічі з батьківською спільнотою.
Скористатися простором можуть не лише студенти коледжу Київського авіаційного інституту, а й усі охочі, зокрема учні, студенти та освітяни з інших закладів освіти. Під час відкриття простору для перших відвідувачів серед студентів провели тренінг із тактичної медицини від БФ «Солом’янські котики».
«Простір, який сьогодні відкрили, є частиною експерименту з оновлення предмета “Захист України”, який ми розпочали рік тому. Ми повністю переосмислили зміст та форму навчальної дисципліни: ґрунтовно змінили освітню програму, усунувши все, що залишилося від радянського підходу, та оновили освітнє середовище. Станом на сьогодні в Україні створено вже понад 900 таких осередків — усі області, окрім міста Києва, долучилися до експерименту. Для Києва — це перший осередок, де буде проходити навчання за оновленою програмою. Сподіваюся, що не останній», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
В осередку є лекторій, функціональні зони для відпрацювання практичних навичок, а також облаштовано аудиторію з інтерактивними локаціями в укритті.
«Відкриття “Простору реальних навичок” — це відображення нашого сьогодення, що поєднує виклики реальності із сучасними навчальними потребами дітей та вчителів, особливо в еру стрімкого розвитку технологій. Для «Київстару» підтримка цього проєкту — це перш за все гордість бути залученими до освітніх ініціатив уряду, створення підґрунтя для здобуття нових знань дітьми та віра в сильну незалежну Україну. Ця ініціатива ще раз підтверджує, що ми віримо в перемогу України та робимо свій внесок у її наближення», — сказав СЕО «Київстар» Олександр Комаров.
Простір реальних навичок у Києві створено з урахуванням усіх технічних вимог до облаштування, навчального обладнання та візуалізації. Ця ініціатива має не лише важливе освітнє значення, а й сприяє формуванню культури свідомого суспільства, обізнаного щодо правил надання допомоги у надзвичайних ситуаціях. Автори проєкту напрацювали практичні рекомендації, якими можуть скористатись усі керівники закладів освіти для створення такого простору у своєму закладі. Осередок у Києві демонструє, що такі локації можуть і мають бути інтерактивними, наголошують у фонді savED, який відповідав за облаштування.
«savED має досвід облаштування навчальних просторів різного типу — від невеликих освітніх центрів до створення тимчасових шкіл на базі будинків культури або в укриттях площею до тисячі квадратних метрів. Над реалізацією “Простору реальних навичок” у Києві ми працювали з дотриманням важливого принципу фонду — комплексності. Ми створили взірцеву локацію, де проводитимуть і теоретичні, і практичні заняття, а також є безпечний підземний лекторій для продовження занять під час повітряних тривог. Системність і доступність у вивченні безпекових дисциплін серед учнів є пріоритетом у створенні таких осередків, зокрема у воєнний час», — розповіла співзасновниця фонду savED Анна Пуцова.
На відкриття Простору в Києві також завітала міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. За її словами, найкращими наставниками для молоді у напрацюванні практичних навичок у майбутньому стануть саме українці, які мають досвід захисту України від країни-агресора: «Ветерани й ветеранки — це ті, хто діяв у реальних умовах і можуть власним прикладом навчити не лише техніки, а й витримки, командної роботи, сили духу та відповідальності за кожне рішення. “Простір реальних навичок” — це не лише сучасні класи, а приклад того, як знання трансформуються в дії, що створюють відчуття безпеки, стійкості та готовності до викликів», — сказала Наталія Калмикова.
«Знання з підручника — це добре, але в кризовий момент спрацьовує лише те, що ти відпрацював власноруч. “Простір реальних навичок” — це місце, де теорія перетворюється на практику, а знання — на дії. Розміщення Простору на базі Фахового коледжу інженерії, управління та землевпорядкування Київського авіаційного інституту — це не лише практичне рішення, а й символ змін: технічна освіта тут доповнюється важливими громадянськими навичками. Завдяки цьому доступ до якісної, актуальної підготовки мають не лише студенти коледжу, а й учні з усього району. Це інвестиція в безпеку, свідомість і стійкість майбутніх поколінь», — наголосив під час відкриття Простору народний депутат України Роман Грищук.
Довідково:
У 2024 році відбулося реформування предмета «Захист України». Його мета змінилася з допризовної підготовки юнаків на формування суспільства відповідальних громадян України, які обізнані з діями, необхідними для гарантування власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу. Вивчення предмета тепер передбачено на базі спеціально обладнаних осередків. Нині в Україні функціонують 963 таких осередки, обладнаних у співфінансуванні місцевих та державного бюджетів.
savED — благодійний фонд, що займається відновленням постраждалих громад через освітні рішення і соціальні та інфраструктурні проєкти. Фонд облаштовує укриття, освітні центри «Вулики», відновлює пошкоджені приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд системно працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.
Коментарі
Додати коментар