Очільницю ліцею суд визнав винною через нереагування на кібербулінг у закладі освіти.
На Волині на директорку ліцею суд наклав штраф через те, що вона не повідомила правоохоронців про цькування школяра іншими учнями у соцмережах Instagram та TikTok.
Про це йдеться у рішенні Іваничівського районного суду.
Згідно з даними правоохоронців, у вересні 2022 року мати учня 10 класу розповіла класному керівнику та директорці ліцею про те, що щодо її сина у соцмережах ведеться цькування іншими учнями. Ці школярі створили фейковий акаунт в Instagram і TikTok, де публікували фото підлітка з непристойними написами.
"Хоча поняття «кібербулінгу» в законодавстві не визначено, однак, виходячи із загальних понять, кібербулінг є різновидом булінгу (цькування) із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг відносно нова форма агресії, що трапляється в інтернеті та може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах. При цьому нападник використовує соціальні мережі, електронну пошту, месенджери та інші засоби спілкування, щоб дошкулити, нашкодити та принизити людину. Разом із тим, кібербулінг залишає цифровий слід записи, які можуть слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування", — пояснюється поняття «кібербулінгу» в рішенні суду.
Реакції вчителів протягом трьох місяців не відбулося, цькування десятикласника посилилося, тому в листопаді мати підлітка звернулася з заявою у поліцію.
Під час розгляду у суді директорка ліцею стверджувала, що дізналась про ситуацію з булінгом десятикласника лише на комісії, яку зібрали незадовго до судового засідання у школі, адже батьки кривдників, розуміючи про неминучість розслідування, усно поскаржилися на буцімто цькування їхніх дітей тим хлопцем, щодо якого вчинявся булінг.
Проте, як йдеться у судововому рішенні, згідно з наказом Міністерства освіти та науки після отримання інформації про булінг у закладі освіти його очільниця протягом доби була зобов'язана відреагувати та повідомити про інцидент у поліцію. Нічого з переліченого освітянка не зробила.
Суд визнав винною очільницю закладу освіти і на наклав на неї стягнення у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Коментарі
Додати коментар