Сімейна освіта потребує великих зусиль та організаторських здібностей від батьків, але водночас має певні переваги:
🔰Індивідуальний підхід і гнучкість навчання. Оскільки ключовими є здібності й інтереси дитини, ви можете давати глибші знання з предметів, які найбільше її цікавлять. За необхідності — приділити більше часу темам, які даються важче і водночас не затримуватися на тих предметах, де школяр швидко зрозумів матеріал. При цьому можете коригувати заняття, якщо дитина фізично або психологічно втомлена.
🔰Зручний графік. Ви самостійно складаєте розклад, обираєте тривалість уроків, врахувавши особливості режиму дня дитини.
🔰Можливість навчатися у будь-якому зручному місці.
⁉️ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ:
❓Якщо дитина вчилась у 4 класі на сімейній формі навчання. Двічі оцінена з укр мови та ЯДС + надіслала свідоцтво про перезарахування інших предметів. Що тепер робити? Писати наказ на екстернат, створювати комісію, складати річне оцінювання. Лише тоді вона отримає Свідоцтво про завершення початкової школи. Я правильно зрозуміла??? чи це вже з нового навчального року?
✅Перезарахування оцінок на сімейній формі навчання немає. Переходити на екстернат не потрібно, якщо це тільки не новий вибір батьків. Дитина навчаючись на сімейній формі має виконати вимоги до цієї форми навчання. Чинниминормативно-правовими актами зміни у цю форму здобуття освіти не внесені. Навчання за індивідуальною формою, у т.ч. сімейною регулюється Положенням про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0852-19#Text. Здобувачі освіти за сімейною (домашньою) формою (крім тих, які навчаються за Державним стандартом початкової освіти) проходять оцінювання навчальних досягнень не рідше ніж 4 рази на рік, у тому числі підсумкове (семестрове/піврічне та річне), а також атестацію. Завдання для підсумкового оцінювання та атестації здобувачів освіти складає заклад освіти з урахуванням очікуваних результатів навчання, встановлених в освітній програмі та навчальних програмах з окремих предметів, а також особливостей засвоєння освітньої програми, визначених індивідуальним навчальним планом.
📌Якщо за результатами підсумкового оцінювання та/або атестації здобувачів освіти встановлено рівень їх навчальних досягнень не нижче середнього, вони можуть продовжувати навчання за сімейною (домашньою) формою.
❓Якщо дитина, перебуваючи за кордоном, на сімейному навчанні, то нас переводять до наступного класу без додаткових тестів? І чи можна паралельно навчатись за кордоном офлайн?
✅ Питання, які стосуються індивідуальної форми навчання регулюються порядком організації здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою, що здійснюється закладами загальної середньої освіти, - у Положенні про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0852-19#Text
Так, ви можете навчатися паралельно за кордоном офлайн. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки.
Також, звертаємо вашу увагу, що для учнів, які навчаються очно в закордонній школі і паралельно в український, розроблена скорочена освітня програма (українознавчий компонент) для зниження навантаження на учня. Перелік закладів, які здійснюють навчання за скороченими програмами можна знайти за посиланням https://lookerstudio.google.com/.../d0ba2dcf.../page/ZUBzC.
Відповіді надані МОН України за результатами проведення вебінару для батьків “Навчання дітей, які знаходяться за кордоном. Українознавчий компонент” від 16 серпня 2024 року
ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ УЧНІВ, ЯКІ ЗДОБУВАЮТЬ ОСВІТУ ЗА СІМЕЙНОЮ (ДОМАШНЬОЮ) ФОРМОЮ НАВЧАННЯ
Діти, для яких батьки обрали сімейну (домашню) форму навчання, проходять підсумкове оцінювання навчальних досягнень не рідше, ніж два рази на рік. Оцінювання знань учні можуть проходити в закладі освіти разом з іншими дітьми або індивідуально – це вирішує заклад освіти. Крім того, завдання для оцінювання та атестації складає заклад освіти, з урахуванням очікуваних результатів навчання, встановлених в освітній програмі та навчальних програмах з окремих предметів, а також особливостей засвоєння освітньої програми, визначених індивідуальним навчальним планом.
⁉️ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ:
❓Якщо обирається сімейна форма навчання, то як проводиться оцінювання знань? Зараз багато хто каже, що на контрольні роботи необхідно приїздити саме в заклад освіти, в якому вона навчається в Україні. Але це для багатьох людей, які перебувають за кордоном, неможливо зробити, бо вони не можуть приїхати в Україну бо втратять захист у країні перебування. Чи можливо здавати ці контрольні онлайн?
✅Відповідь: Жодних змін до навчання учнів на індивідуальній формі не передбачено. Питання спроможності закладу освіти забезпечити реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії та розроблення індивідуального навчального плану розглядається педагогічною радою на підставі поданої батьками дитини чи особою, яка досягла повноліття, письмової заяви (крім осіб з особливими освітніми потребами). Відмова в задоволенні реалізації індивідуальної освітньої траєкторії в закладі освіти та розробленні індивідуального навчального плану може бути оскаржена до керівника та/або засновника закладу освіти або уповноваженого ним органу відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян".
🔰Детальніше про порядок організації здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою, що здійснюється закладами загальної середньої освіти, - у Положенні про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти 👉https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0852-19#Text
Відповіді надані МОН України за результатами проведення вебінару для батьків “Навчання дітей, які знаходяться за кордоном. Українознавчий компонент” від 16 серпня 2024 року
Коментарі
Чи може вчитель- пенсіонер надавати послуги за такою формою навчання?
Додати коментар