Гроші на ремонт та благодійні внески. Юридичні рекомендації батькам

Гроші на ремонт та благодійні внески. Юридичні рекомендації батькам
Дата: 19.11.2023

У батьківських чатах щодня з'являються повідомлення про збір коштів на ремонт, штори чи потреби класу. Найчастіше кошти збирають самі батьки — наприклад, голови самоорганізованих батьківських комітетів. Як законно здавати гроші і яким чином ці кошти повинні бути прийняті школою - пояснила адвокатка Людмила Логуш.

Насамперед слід зазначити, що заклади освіти мають право отримувати благодійну допомогу на діяльність та розвиток закладу, а будь-які кошти, які батьки сплачують на підтримку освітнього процесу в державних чи комунальних закладах освіти є благодійною допомогою (за виключенням платних послуг, передбачених нормативно-правовими актами). Але отримання та використання такої допомоги від батьків повинно здійснюватися чітко з встановленими законодавством вимогами, а саме: 

1. Будь-яка благодійна допомога надається виключно на добровільних засадах. Стаття 7 Закону України «Про освіту» передбачає, що жоден учасник освітнього процесу не повинен зазнавати жодних форм дискримінації, зокрема мати будь-які обмеження в освітньому процесі або у праві брати участь у заходах, що проводяться в закладі освіти, у тому числі на підставі надання чи ненадання благодійної допомоги закладу освіти.

Тому якщо хтось з батьків відмовляється здати якісь кошти, жодних вимагань, докорів чи тим паче погроз бути не може, оскільки це особисте право кожного з батьків – надавати благодійну допомогу закладу освіти чи ні. Якщо батьки вирішують придбати якісь додаткові навчальні зошити для дітей, то зошити повинні бути придбані для всіх дітей, не залежно від того, хто здавав кошти, або не придбані взагалі, оскільки жодна дитина не може мати якихось обмежень в навчанні в порівнянні з іншими дітьми класу тільки через те, що батьки не надають благодійну допомогу школі.  

2. Допомога у вигляді коштів повинна перераховуватись виключно в безготівковій формі на спеціальний казначейський рахунок закладу освіти. Якщо допомога надається у вигляді речей (матеріальні цінності), то весь перелік предметів повинен бути взятий на баланс закладу освіти

Передання готівки адміністрації та/чи працівникам школи не дозволено (за винятком внесення коштів в касу, якщо така є в закладі освіти). Батьки можуть між собою домовитись про те, що кошти збирає один з них, але всі зібрані кошти все ж повинні бути передані закладу освіти виключно в безготівковій формі на казначейський рахунок. 

3. Заклад освіти зобов’язаний звітувати за отриману благодійну допомогу та за її використання.

Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про освіту» заклади освіти зобов’язані оприлюднювати на своїх вебсайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

Тому всі кошти, які передаються батьками до закладу освіти як благодійна допомога, повинні бути зафіксованими в кошторисі та фінансовому звіті, щоб кожен бачив скільки коштів  було зібрано і куди потрачено. 

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: