"Інструктажі для безпеки дітей" - підбірка інтерактивних занять для дітей віком 4-18 років, націлених на попередження різного виду насильства щодо неповнолітніх.
В них пояснюється, як дітям стати більш свідомими власного тіла, його меж та людей поруч, говорити про те, що їм не подобається, як з ними чинять, та володіючи такими знаннями, мінімізувати ризик насильства.
Інструктажі – це перша в середовищі церкви в Україні збірка інтерактивних занять для дітей та підлітків 4-6, 7-10, 11-14 та 15-18 років, з урахуванням різних етапів дорослішання де зрозумілою мовою пояснюється, як запобігати та протидіяти насильству, як говорити про насильство із неповнолітніми, як створити безпечний простір.
Для кожної вікової категорії передбачений цикл із 4 занять, де обов’язково дітям розповідають про:
✔ приватність і межі їх тіл
✔ як варто себе захищати
✔ які слова слід говорити, якщо хтось виявляє надмірний інтерес до тіла дитини чи підлітка
✔ що, коли дитині неприємні дотики
✔ про булінг, з яким діти часто стикаються в дитячому садочку, школі, гуртках та секціях
✔ окреме заняття для підлітків про різновид булінгу – кібербулінг.
Заняття розраховані на два типи активностей: для малої (до 15 осіб) та великої аудиторії — понад 15 осіб в групі. Кожне заняття містить практичні завдання для дітей, коли вони в формі бесіди чи дискусії обговорюють конкретні приклади насильницької поведінки.
З урахуванням розвитку і знань кожної вікової категорії посібник містить додатки із зображеннями, розмальовками, іграми для молодшого віку та qr-кодами для перегляду тематичних матеріалів із старшими дітьми. Додатково наявні корисні посилання на документи з безпеки дітей, телефони служб реагування та гарячі лінії, куди варто звернутися, якщо дитина зазнала насильства.
Збірка безпекових інструктажів буде корисна в роботі психологів, педагогів, вихователів та вчителів в церковних садочках та школах, катехитів, духівників, що працюють з дітьми, лідерів спільнот та лекторів, що працюють з неповнолітніми особами у середовищі церкви.
Коментарі
Додати коментар