Календар пам'ятних дат на 2025 рік [Текст] / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. Софії та Олександра Русових ; [уклад.: М. О. Латамарчук, О. Ф. Шурубенко ; відп. за вип. В. М. Примак]. – Чернігів : [б. в.], 2024. – 54 с.
Джерело доступу: https://libkor.com.ua/storage/php/metod_mat_files/Kalendar_pamiatnykh_dat_2025.pdf
Методичний посібник "Календар пам'ятних дат на 2025 рік" містить інформацію про ювілеї визначних письменників України і світу, діячів культури, святкові дні, професійні свята та пам'ятні дні. Структурно розділи календаря поділено за місяцями, а в межах місяців – за датами.
До календаря увійшло понад 500 дат.
Зверніть увагу, що в умовах російсько-української війни деякі дати свят можуть змінюватись. Також можуть з'являтися нові свята та пам'ятні дати, які відображатимуть найскладніші етапи в історії нашої держави.
Посібник стане у пригоді бібліотечним працівникам, вчителям, студентам та ін.
Має рекомендаційний характер.
Екологічний календар на 2025 рік : метод. порадник [Електронний ресурс] / Черніг. ОУНБ ім. Софії та Олександра Русових ; уклад. Н. Карбовська ; відп. за вип. В. М. Примак. – Чернігів, 2024. – 36 с.
Джерело доступу: https://libkor.com.ua/storage/php/metod_mat_files/ekologichnij_calendar.pdf
Одним із найважливіших напрямів діяльності бібліотеки в роботі з користувачами є формування екологічного світогляду та екокультури. Публічні бібліотеки, як найбільш демократичні та загальнодоступні установи культури, мають значний потенціал для підвищення рівня інформованості різних верств населення, залучення їх до активної діяльності щодо збереження та поліпшення довкілля, екологічної освіти та просвітництва. Бібліотеки мають систематизований фонд документів з питань екології та суміжних наук, працівники бібліотек вміють систематизувати інформацію, а також професійно застосовувати всі інформаційні канали.
Використання екологічного календаря може надати суттєву допомогу у вивченні і дослідженні питань, що стосуються довкілля.
Пропонований список екологічних дат надає можливість зорієнтуватись в інформаційному просторі і обрати форму бібліотечної роботи. Свої завдання бібліотекарі повинні бачити в тому, щоб різними заходами, зокрема проведенням бесід, оглядів літератури й періодичних видань, організацією книжкових виставок, конкурсів, вікторин тощо, сприяти екологічній освіті користувачі.
Коментарі
Додати коментар