Календар знаменних і пам’ятних дат
Липень
1 липня – День німецької мови в ООН
Саме цього дня 1975 року офіційно розпочала роботу Секція німецького перекладу. Цей захід щороку проводять дипломатичні місії Австрії, Німеччини, Ліхтенштейну, Швейцарії. Німецька мова – одна з офіційних мов Євросоюзу. День німецької мови – це важлива подія, яка відзначає її внесок у міжнародну дипломатію та культуру. Тому проводяться святкові заходи з музикою, демонстрацією фільмів, можливістю навчання, що відображає багатство та різноманітність німецької мови.
1 липня – 220 років від дня народження Жорж Санд (справжнє ім’я – Аврора Дюпен, 1804 – 1876), французької письменниці, новелістки, мемуаристки
Відома письменниця XIX століття розробила новий жанр роману – психологічний романтичний роман. Світоглядна програма Жорж Санд викладена в романі «Індіана», головною проблемою якого є так зване «жіноче питання». Безправність жінки в суспільстві вона розглядає як один із виявів несправедливого суспільного устрою епохи Реставрації. Визначальною рисою прози письменниці є її музичність. До цього часу Жорж Санд продовжує залишатися володаркою жіночих душ, відкриваючи кожному новому поколінню романтичний світ сильних пристрастей і незламних особистостей.
7 липня – Міжнародний день миру та любові (International Peace and Love Day)
Цей день є потужним символом універсальних людських чеснот – миру та любові. Він надихає людство випромінювати позитив, прощати, культивувати атмосферу взаєморозуміння та прийняття.
15 липня – День Української Державності
Це державне свято відзначається щорічно в День Хрещення Київської Русі, у день вшанування пам’яті рівноапостольного Київського князя Володимира Великого. Запроваджене свято згідно з Указом Президента України (від 24.09.2021 № 423/2021, від 28.07.2023 № 455/2023).
День Української Державності – змістовний і важливий день для всіх українців. Українська державність – не тільки державна форма правління, але й національна свідомість, що поєднує всіх українців. Україна – це наша держава, яка має свою історію, традиції та культуру. Мета проведення цього свята – утверджувати зв’язок сучасних українців із багатьма поколіннями нашого народу, нагадати про його багатовіковий державотворчий досвід, культуру, самобутність. У цей день відзначаються всі видатні досягнення України та українців.
15 липня – День українських миротворців
Цей день встановлено з метою вшанування мужності та звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій і забезпечення збереження пам’яті славетних героївмиротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу (Постанова Верховної Рада України від 21.05.2013 № 292-VII). Україна приєдналася до участі в міжнародних операціях із підтримки миру й безпеки 1992 року, після затвердження Верховною Радою України Постанови «Про участь батальйонів Збройних Сил України в Миротворчих Силах ООН у зонах конфліктів на території колишньої Югославії». За цей час у миротворчих операціях брали участь понад 45 тисяч українських військовослужбовців, 58 із них загинули, виконуючи завдання з підтримання миру та безпеки. Українських воїнів-миротворців шанують і поважають у багатьох країнах світу, де вони рятували людські життя, а їхній досвід і внесок у захист України від російської воєнної агресії безцінні.
16 липня – День прийняття Декларації про державний суверенітет України
Щороку 16 липня українці відзначають День ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Саме цього дня в 1990 році Верховна Рада України прийняла цей важливий документ. Декларація мала велике історичне значення для нашої країни, оскільки проголосила українське громадянство, самостійність, незалежність, право встановлювати зовнішні відносини.
Державно-правовий акт допоміг відродити українську державність і встановити історичну справедливість. Декларація про державний суверенітет сприяла прийняттю «Акту проголошення незалежності України» 24 серпня 1991 року. Сьогодні народ України великою ціною виборює знову свою свободу, незалежність і щасливе майбутнє .
27 липня – День медичних працівників (День медика)
День медичних працівників – професійне свято працівників сфери охорони здоров’я. Установлено Указом Президента України від 13.06.2023 № 327/2023 «Про День медичних працівників». Відзначається щороку 27 липня, ураховуючи значення сфери охорони здоров’я та внесок її працівників у забезпечення життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, засвідчуючи відданість медичних працівників справі надання медичної допомоги, збереження здоров’я та рятування людських життів, на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоров’я України. Напередодні Міністерство охорони здоров’я України, з огляду на повномасштабну війну росії проти України та запит суспільства й медичної спільноти, оголосило онлайн-голосування для обрання нової дати відзначення Дня медичного працівника. Це рішення було викликано тим, що внаслідок збройної російської агресії загинуло на робочому місці майже 40 українських медиків.
Мета проведення цього дня – висловити щиру подяку, теплі привітальні слова всім фахівцям медицини і працівникам цієї галузі за їх надзвичайно відповідальну й необхідну працю, особливо в умовах сьогодення, коли вони щодня рятують життя багатьох людей, ризикуючи своїм.
Використані джерела:
Матеріали підготовлені:
Жеребкіною З. Г., завідувачем бібліотеки,
Павловою Г. М., бібліотекарем,
Писаренко Т. І., методистом КВНЗ
Коментарі
Додати коментар