Кіберполіція інформує про відповідальність за вчинення різних видів булінгу

Кіберполіція інформує про відповідальність за вчинення різних видів булінгу
Дата: 06.12.2024

Булінг – цілеспрямоване застосування психологічного, фізичного, економічного або сексуального насильства для завдання шкоди або приниження іншої людини, найчастіше дитини чи підлітка. 

У випадку кібербулінгу така деструктивна поведінка реалізується кривдником/кривдницею з використанням засобів електронного зв’язку.

Про те, яка відповідальність чекає зловмисників, розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.

Основні види булінгу: 

🔻систематичні погрози, в тому числі у месенджерах та соціальних мережах;

🔻 цілеспрямований злам облікових записів особи для подальшого шантажу або морального насильства;

🔻сталкінг – небажана нав’язлива увага до людини, що може проявлятися, зокрема, у відстежуванні особи та її онлайн-активності, погрозах та залякуванні; 

🔻хепі слепінг – насильницькі дії щодо людини під запис з можливим подальшим розміщенням в інтернеті або поширенням таких записів серед знайомих постраждалої особи;

🔻розповсюдження принизливої, інтимної або неправдивої інформації або інтернет-контенту про особу;

🔻 умисне розміщення провокативних повідомлень для розпалювання конфліктів між учасниками онлайн-спільнот;

🔻грумінг — це встановлення дорослими довірливих стосунків з неповнолітніми, в тому числі через інтернет, для подальшого вступу з ними в інтимний зв’язок, вчинення сексуального насильства, шантажування або залякування.

Яка відповідальність? 

✔️Ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді накладення штрафу або громадських робіт за цькування учасників освітнього процесу.

✔️До керівників закладів освіти, що не повідомили поліцейських про випадки булінгу учасника освітнього процесу, застосовується покарання у вигляді  штрафу або виправних робіт.

✔️ Якщо ж кривдник/кривдниця довів людину до самогубства або замаху до нього, то такі дії караються позбавленням волі на строк до 10 років за ст. 120 Кримінального Кодексу України. 

✔️Особі, яка попередньо зламала акаунти іншої людини для отримання особистої інформації, окрім покарання за булінг, загрожує відповідальність за ст. 361 Кримінального кодексу України 

ВАЖЛИВО: кібербулінг може використовуватися агентами росії, країни, яка вчиняє збройну агресію проти України, як один з інструментів вербування підлітків для подальшого вчинення дій на користь ворога. 

Детальніше про це на сайті кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua/.../verbuvannya-pidlitkiv.../

Більше про кібербулінг на офіційному сайті https://cyberpolice.gov.ua/.../kiberpolicziya-informuye.../

Кампанія проводиться за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерство юстиції України спільно з Національна поліція України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги (Безоплатна правнича допомога) за сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, в межах «16 днів проти насильства».

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Дякую за анекдот

Оце нареготалася! "Кіберполіція"? Це оте організоване кримінальне угрупування (<i>рос.</i> ОПГ), разом із Аваков-ською "поліцією" - "незламного" міністра часів на все життя проклятого Януковича (це нічого, що його попросили "піти", тому що усе залишилось те саме)?! "Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерство юстиції України"?? Це що, в обох випадках, та сама Стефанішина, яка постійно засцикає теплою сечею очі западних політиків, думаючи "що вони тупі", та "товкаючи" речі про будь-яку брехню, навіть якщо ця брехня й клінічно дурному була би очевидна? Це не про те, що кібер-освіта не потрібна, навпроти, ще й як, сподіваюсь, що це дійде до читачів статті, а про моральну збанкрутнілість усього та всіх.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: