"Команда реагування": що це та яка її роль в закладах освіти?

"Команда реагування": що це та яка її роль в закладах освіти?
Дата: 21.02.2024

Згідно зі спільним наказом МВС України та МОН України щодо Порядку раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти (посилання у коментарях) впроваджується термін “Команда реагування закладу освіти”. Вона створюється керівником закладу освіти та складається з працівників цього ЗО, щоб забезпечувати постійну готовність до надзвичайної ситуації та чітке реагування, згідно з алгоритмом дій, під час її настання.

За що відповідає Команда реагування в закладі освіти?

1. розробляє алгоритм дій команди та дій інших учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також створює плани евакуації учасників освітнього процесу, та подає їх на затвердження керівнику ЗО;

2. складає та оновлює паспорт безпеки закладу освіти, а його копію передає уповноваженому поліціянту, працівнику ДСНС та (за потреби) представникам інших органів державної влади;

3. навчає, тренує, проводить тренінги для учасників освітнього процесу згідно з затвердженими алгоритмами дій у випадку настання непередбачуваної ситуації;

4. у разі настання непередбачуваної ситуації в закладі освіти реагує та діє згідно з алгоритмом, затвердженим керівником закладу освіти.

Кого обрати до складу команди реагування?

Можна керуватися наступними рекомендаціями:

🔹людина здатна діяти та приймати рішення в стресовій ситуації;

🔹людина здатна працювати в команді;

🔹має сумлінне ставлення до своїх професійних обовʼязків;

🔹психологічно готова до дій в умовах потенційної особистої небезпеки та надзвичайних ситуацій;

🔹вміє належним чином виконувати свої професійні обовʼязки.

Готовність до надзвичайної ситуації, виконання чітких, заздалегідь відпрацьованих дій під час НС, дозволяють тримати себе і ситуацію під контролем, а відтак - відчувати спокій за себе та всіх, хто поруч.

Пам'ятаймо: безпека залежить від дій кожного з нас.

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Олег

І яка хоч приблизно дата цього вебінару??

Олег

Чи планується надати матеріали по цьому питанню для опрацювання відносно свого закладу чи як в більшості випадків поговоримо і забудемо?

Олег

пройшов майже тиждень , а нової інформації немає

Наталія

Мирного всім дня! Скажіть, якщо це спільний наказ МВС України та МОН України, то чому група створюється керівником закладу освіти та складається ЛИШЕ з працівників цього ЗО? Чому у групі нема представників ВСУ? У розділі "За що відповідає Команда реагування в закладі освіти?" Ви пишете "навчає, тренує, проводить тренінги для учасників освітнього процесу згідно з затвердженими алгоритмами дій у випадку настання непередбачуваної ситуації". Як можуть вчителі (члени групи) проводити тренінки і навчати, якщо у них педагогічна освіта! Якби до групи входили представники ВСУ - то і логічно, щоб вони допомогли розробити алгоритм дій команди та дій інших учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, проводити тренінки і навчати і т.д. Адже це їх профіль, вони мають відповідну освіту, вони в цьому компетентні, а не ми - вчителі. Адже можна закріпити за кожним ЗО представників поліції чи рятувальної служби чи нацгвардії і прцювати спільно, якщо це спільний наказ.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: