З 2020 року в перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі. Міністр освіти Сергій Шкарлет розповів, скільки справ щодо шкільного булінгу розглянули у судах за цей рік.
Джерело: телеграм Сергія Шкарлета
У МОН переконані, що цей день – це важливе нагадування для всього світу про те, що будь-яка форма насильства, пов'язаного зі школою, порушує право на освіту, здоров'я та добробут учнів.
Звіт ЮНЕСКО у 2019 році засвідчив, що з проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10 учень стає жертвою кібер-залякування.
Скільки випадків булінгу зареєстрували за 2021 рік
МОН рекомендує вживати необхідних заходів для реагування на випадки булінгу та застосування заходів виховного впливу. Протягом першого року дії в Україні закону щодо протидії булінгу (цькуванню) судами було розглянуто понад 300 справ.
"Діти мають право зростати в здоровому середовищі та повинні відчувати свою захищеність. Хочу наголосити, що в боротьбі з проблемами булінгу школярам не обійтися без допомоги педагогів і батьків", – написав Шкарлет.
Міністр освіти переконаний, що українське суспільство може протистояти явищам залякування та цькування дітей у школах. Спільними зусиллями педагогів, батьків і правоохоронців треба захищати підростаюче покоління від травмування.
Поговоріть з дітьми
У МОН закликали батьків поговорити відверто зі своїми дітьми, запитати:
• чи комфортно вони себе почувають у класі,
• чи з усіма однолітками знайдена спільна мова.
Сергій Шкарлет закликав залишатися для своїх дітей найближчим другом та надійним плечем підтримки.
Коментарі
Додати коментар