Автор: Сергій Курпієв
У мене з’явився, ні, не дисонанс, повний колапс. Когнітивний. Я нічого не розумію!!!! І не тільки я. Хто - небудь, допоможіть. Поясніть!
Що відбувається?
Алгоритм:
1. 1 вересня 2027 року – профільне навчання в старшій ланці школи.
2. ЗНО для дев’ятикласників.
3. Ліцей після 9-го класу. Або не ліцей. Якщо не ліцей, то куди? Повна загальна середня обов’язкова.
Якщо не ліцей то:
а) заклад фахової передвищої освіти (Стаття 31 ЗУ «Про фахову передвищу освіту: Типи закладів фахової передвищої освіти: фаховий коледж, військовий коледж сержантського складу, фаховий коледж із специфічними умовами навчання);
б) професійний коледж (законопроєкт «Про професійну освіту» вже підготовлений до розгляду (із пояснювальної записки: Проект Закону України «Про професійну освіту» розроблений відповідно до Плану заходів виконання рекомендацій Європейської Комісії, представленого у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року з урахуванням Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 419-р.
Також проєкт Закону в цілому сприятиме гармонізації освітнього законодавства та спрощенню структури професійної освіти, а саме:
запровадження одного рівня професійної освіти;
створення ЄДИНОГО типу закладів для здобуття професійної освіти – ПРОФЕСІЙНИХ КОЛЕДЖІВ (стаття 32 законопроєкту замість Ст. 18 діючого закону «Про професійну(професійно-технічну освіту). Типи закладів професійної (професійно-технічної) освіти: професійно-технічне училище відповідного профілю, професійне училище соціальної реабілітації; вище професійне училище; професійний ліцей; професійний ліцей відповідного профілю; професійно-художнє училище; художнє професійно-технічне училище; вище художнє професійно-технічне училище; училище-агрофірма; вище училище-агрофірма; училище-завод; центр професійної (професійно-технічної) освіти; центр професійної освіти; навчально-виробничий центр; центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів; навчально-курсовий комбінат; інші типи закладів освіти, що надають професійну (професійно-технічну) освіту або здійснюють професійне (професійно-технічне) навчання))
4. Якщо ліцей то: Спрямування (АКАДЕМІЧНЕ, ПРОФЕСІЙНЕ) здобуття учнями профільної середньої освіти визначається освітньою програмою ліцею відповідно п.11. ПОЛОЖЕННЯ про ліцей( постанова КМУ№1062 від11.11.2021 року, п.6 Державного стандарту профільної освіти.
Тобто ліцей може бути АКАДЕМІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ або ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ.
ЗАПИТАННЯ:
1. Що таке НУШ- івський ліцей ПРОФЕСІЙНОГО спрямування?
2. Які профілі та профільні навчальні предмети будуть забезпечувати професійну компетентність учнів в цих ПРОФЕСІЙНИХ ліцеях?
3. Який статус буде у цих закладів освіти в зв’язку з прийняттям нового ЗУ « Про професійну освіту», зважаючи на те, що отримання професійної освіти фактично та юридично буде можливо тільки в професійних коледжах?
4. Скільки «професійних ліцеїв» створено в межах кожної територіальної громади? І чи взагалі є божевільні засновники, які збираються в реаліях юридичного хаосу створювати такі химери? Яким нормативно-правовим актом передбачається унормування їхньої діяльності?
5. Яким чином буде вестись перерозподіл випускників 9-х класів для вступу до професійних, фахових коледжів та ліцеїв академічних та ефемерно професійних в умовах емоційної суспільної стихії? Що буде, якщо батьки випускників відмовляться від подальшого продовження здобуття освіти своїх дітей в запропонованій моделі профільного навчання?
6. Чи готове суспільство до прийняття повного хаосу та провалу освітньої реформи 1 вересня 2027 року за відсутності логістики, умов проживання, кадрів, матеріально – технічного забезпечення навчального процесу, відсутності вибору напрямків та спеціальностей для подальшого навчання 9-класників у зв’язку з відсутністю відповідних закладів освіти в межах комфортної територіальної досяжності?
7. На кого буде перекладена відповідальність за творення соціального хаосу, емоційного та фізичного спротиву та агресії за злочинну бездіяльність в області реалізації переходу до профільної освіти в старшій ланці середньої школи?
Коментарі
Додати коментар