Математичний двіж від МАН до Дня числа пі

Математичний двіж від МАН до Дня числа пі
Дата: 13.02.2024

14 березня — День числа пі, а з 2019 року — ще й Міжнародний день математики. Як відзначити це подвійне математичне свято? Запрошуємо відсвяткувати науково-інтерактивно разом із Малою академією наук. Нині розповідаємо про заплановані заходи. Додавайте їх у гугл-календарі й обов’язково долучайтесь!

Математична пі-олімпіада 

Олімпіада допоможе прокачати знання з математики й водночас дасть нагоду показати, як добре ти знаєшся на цій науці. Проводимо її в колаборазії з механіко-математичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка.

Тут учні 8–11 класів змагатимуться в індивідуальному розв’язуванні задач. Кожна з них складається з трьох пунктів різної складності, а загалом задач буде 5. Учасники працюватимуть над ними 4,5 години. Приклади подібних завдань зібрали тут, аби надихнути й зорієнтувати учасників, якою буде олімпіада.

За кожний правильно розв’язаний пункт задачі учасник або учасниця отримає щонайбільше 4 бали. А переможе в олімпіаді людина з максимальною кількістю балів за підсумками змагання.

Усі розв’язки задач і рейтингові списки з результатами надішлемо учасникам на електронні скриньки. Тому незгодні з оцінюванням зможуть подати апеляцію, і лиш після її розгляду відбудеться урочисте нагородження переможців. Учасники з найкращими результатами отримають дипломи та призи.

Для участі обов’язкова реєстрація за посиланням

Олімпіада розпочнеться 10 березня о 10:00 у Києві за адресою: вулиця Володимирська, 60.

Конкурс командного розв’язування головоломок «Командоломки» 

Щорічний конкурс для тих, хто прагне зануритися в математику через не прості, але цікаві завдання. А ще — прокачати навички роботи в команді.

Учні 8–11 класів об’єднаються в команди по двоє, троє чи четверо. Їм за обмежений час — 48 годин — треба буде розв’язати 5 нестандартних задач. Кожний розв’язок журі оцінить щонайбільше у 5 балів, отже, загалом кожна команда зможе отримати максимум 25 балів.

Залежно від результату учасники команд отримають від Малої сертифікати: 20+ балів — І місце, 17–20 балів — II місце, 14–17 балів — III місце, а решта — сертифікати за участь.

Захід відбудеться 14–16 березня онлайн, у Google Classroom. До сервісу долучать капітанів тих команд, які заповнять реєстраційну форму.

Друга всеукраїнська наукова пі-конференція

Ця конференція — майданчик, на якому юні математики презентують свої перші дослідницькі роботи перед досвідченими науковцями. Учні 8–11 класів розповідатимуть про свої проєкти в секціях математики, прикладної математики та статистики.

Організувати Пі-конференцію Малій академії допомагають 18 дружніх організацій, закладів і спільнот. Серед них — наші осередки на Київщині та Музей науки. Також наукові установи й виші: інститути математики і кібернетики НАН, педагогіки і обдарованої дитини НАПН, КНУ імені Тараса Шевченка, КПІ імені Ігоря Сікорського, УДУ імені Михайла Драгоманова, Київський академічний університет, Київський столичний університет. А ще — навчальні заклади середньої освіти: школа «Базис», ліцеї «Наукова зміна» та «Educator», гімназія «Межигірська». І водночас міжнародні проєкти: спільнота Bluebirth Math Circle та IMD.

У програмному комітеті конференції — президент Малої академії наук Станіслав Довгий, ректор КПІ Михайло Згуровський, ректор КНУ Володимир Бугров, завідувачка лабораторії математичних наук Малої академії наук Катерина Терлецька та інші. Вони відбиратимуть роботи зареєстрованих учасників і сформують програму заходу.

Зареєструватись для виступу на конференції можна заповнивши форму. Там обов’язково треба подати назву своєї доповіді та секції, долучивши тези та інформацію про наукового керівника чи наукову керівницю. 

Конференція стартує 16 березня о 10:00 у змішаному форматі. Учасники можуть доповідати як онлайн, у Zoom, так і офлайн — у Києві за адресою: вулиця Левка Лук’яненка, 13-Б. 

Ілюстрації: Олена Ковальчук та Анастасія Василенко

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: